1 januari » Oprichting van het Gemenebest van Australië.
4 maart » William McKinley wordt beëdigd voor een tweede termijn als president van de Verenigde Staten
27 maart » Oprichting van de Zwitserse voetbalclub Brühl St. Gallen.
1 juni » De Ongevallenwet treedt in werking. De wet is de eerste markering van de verzorgingsstaat die in Nederland gestalte gaat krijgen.
22 juni » Goedkeuring van de Congregatie van de Zonen van de Heilige Familie door Paus Leo XIII.
20 december » In Stockholm wordt de eerste Nobelprijs uitgereikt.
Trouwdag 13 mei 1929
De temperatuur op 13 mei 1929 lag tussen 9,2 °C en 16,7 °C en was gemiddeld 12,5 °C. Er was 8,8 uur zonneschijn (57%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
11 april » De Statendam III van Holland-Amerika Lijn verlaat Rotterdam voor haar eerste reis naar New York.
16 juni » Zaligverklaring van Claude de la Colombière (1641-1682), Frans Jezuïet
29 juni » Ingebruikname van de eerste windtunnel, te Langley Field in Californië.
7 augustus » Oprichting van de Griekse voetbalclub Ergotelis FC.
7 september » Bekrachtiging van het Protocol van Genève (verbod op chemische wapens).
28 oktober » Oprichting van de Uruguayaanse voetbalclub Club Sportivo Cerrito.
Dag van overlijden 25 januari 1994
De temperatuur op 25 januari 1994 lag tussen 4,9 °C en 11,6 °C en was gemiddeld 8,4 °C. Er was 7,2 mm neerslag gedurende 5,7 uur. Er was 0,9 uur zonneschijn (10%). Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
23 februari » Het Tsjechisch voetbalelftal speelt in en tegen Turkije (1-4) de eerste officiële interland sinds de vreedzame boedelscheiding met Slowakije.
27 juni » Verheffing van het Bisdom Berlijn in Duitsland tot Aartsbisdom Berlijn en van de Apostolische Administraties Erfurt, Görlitz en Maagdenburg tot bisdommen.
27 juli » In verschillende wijken van de Nigeriaanse hoofdstad Lagos breken rellen uit als duizenden jongeren de straat opgaan om te protesteren tegen de militaire dictatuur van generaal Sani Abacha.
13 augustus » De Boliviaanse voetbalinternational Álvaro Peña raakt ernstig gewond, nadat zijn vrouw hem vier keer met een mes heeft gestoken in een ruzie over de op handen zijnde echtscheiding.
28 september » Een ultimatum van de Berberse Culturele Beweging (MCB) aan de ontvoerders van zanger Matoub Lounès in Algerije wordt ingetrokken "om een veilige terugkeer van ons nationaal symbool alle kans te geven".
22 november » Bij een uitbarsting van de vulkaan de Merapi in Midden-Java vallen ten minste zeventien doden en 255 gewonden.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Agatha Jacoba Maria Lindeboom-Kleef, "Stamboom Kleef, Reus, Lindeboom,Quax", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-kleef/I2990.php : benaderd 9 januari 2026), "Jan Reus (1901-1994)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.