Stamboom Kersten » Abele Bonnes POSMA (1795-1848)

Persoonlijke gegevens Abele Bonnes POSMA 

  • Hij is geboren in het jaar 1795.

    Waarschuwing Let op: Leeftijd bij trouwen (9 oktober 1803) lag beneden de 16 jaar (8).

    Waarschuwing Let op: Was jonger dan 16 jaar (8) toen kind (Gepke Abels POSMA) werd geboren (30 december 1803).

    Waarschuwing Let op: Was jonger dan 16 jaar (9) toen kind (Gepke Abels POSMA) overleed (4 februari 1804).

    Waarschuwing Let op: Was jonger dan 16 jaar (14) toen kind (Antje POSMA) werd geboren (11 juli 1809).

    Waarschuwing Let op: Was jonger dan 16 jaar (14) toen kind (Antje POSMA) overleed (6 augustus 1809).

    Waarschuwing Let op: Was jonger dan 16 jaar (11) toen kind (Jan POSMA) werd geboren (15 mei 1806).

    Waarschuwing Let op: Was jonger dan 16 jaar (11) toen kind (Jan POSMA) overleed (13 juni 1806).

    Waarschuwing Let op: Was jonger dan 16 jaar (10) toen kind (Gepke Abels POSMA) werd geboren (19 april 1805).

  • Hij is overleden in het jaar 1848 in Steenwijkerwold, hij was toen 53 jaar oud.

Gezin van Abele Bonnes POSMA

Hij is getrouwd met Albertje Jans MULDER.

Zij zijn getrouwd op 9 oktober 1803 te Langezwaag, hij was toen 8 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Gepke Abels POSMA  1803-1804
  2. Gepke Abels POSMA  1805-1875
  3. Jan POSMA  1806-1806
  4. Antje POSMA  1809-1809
  5. Bonne Abels POSMA  1814-1877 
  6. Aukje Abels POSMA  1881-????

Voorouders (en nakomelingen) van Abele Bonnes POSMA

Abele Bonnes POSMA
1795-1848

1803
Jan POSMA
1806-1806
Antje POSMA
1809-1809

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 9 oktober 1803 lag rond de 9,0 °C. Er was 4 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1803: Bron: Wikipedia
    • 25 februari » De Rijksdag van het Heilige Roomse Rijk houdt haar laatste zitting te Regensburg.
    • 22 maart » Oprichting van het Apostolisch vicariaat Breda in Nederland.
    • 17 mei » Karel Willem van Nassau-Usingen wordt opgevolgd door zijn broer Frederik August.
    • 29 september » Zaligverklaring van kardinaal Giuseppe Maria Tomasi.
    • 30 november » Spanje staat het Louisiana-gebied af aan Frankrijk.

Over de familienaam POSMA

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam POSMA.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over POSMA.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam POSMA (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Kersten is opgesteld door Hein Kersten (contact is niet mogelijk).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hein Kersten, "Stamboom Kersten", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-kersten/I3931.php : benaderd 13 januari 2026), "Abele Bonnes POSMA (1795-1848)".