De temperatuur op 22 december 1914 lag tussen -0,4 °C en 3,6 °C en was gemiddeld 2,0 °C. Er was 5,8 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
20 maart » In New Haven, een stad in de Amerikaanse staat Connecticut, vindt het eerste wereldkampioenschap kunstschaatsen plaats.
28 maart » Eerste radio-uitzending in België.
7 april » De 'Vereeniging tot stichting en exploitatie van vakantie-oorden in Nederland "Zomers Buiten"' wordt opgericht in Amsterdam.
8 september » Benoeming van Petrus Hopmans tot bisschop van Breda in Nederland.
19 oktober » De Eerste Slag om Ieper breekt uit.
1 november » Bisschopswijding van Petrus Hopmans, Nederlands bisschop van Breda.
Trouwdag 17 oktober 1947
De temperatuur op 17 oktober 1947 lag tussen 4,4 °C en 13,3 °C en was gemiddeld 9,1 °C. Er was 2,4 mm neerslag gedurende 1,2 uur. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
4 januari » In Duitsland verschijnt de eerste editie van weekblad Der Spiegel.
19 februari » Vlag van Drenthe wordt aangenomen.
15 april » Oprichting van de Radio Nederland Wereldomroep.
27 april » Maria Goretti (1890-1902), een Italiaans meisje dat door haar aanrander werd vermoord, wordt in Rome zalig verklaard door paus Pius XII.
18 augustus » Op een marinescheepswerf in Cádiz, Spanje, ontploft een munitieloods. 147 personen komen om het leven. Talloze huizen en gebouwen worden verwoest.
28 december » Het Argentijns voetbalelftal wint voor de negende keer de Copa América door twee speelronden voor het einde met 3-1 te winnen van Uruguay.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Ad Kerremans, "Stamboom Kerremans en aanverwante schrijfwijzen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-kerremans/I5428.php : benaderd 4 februari 2026), "Alfred Juliaan Joanna Kermans (1914-)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.