De temperatuur op 4 april 1884 lag rond de 12,0 °C. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 84%. Bron: KNMI
14 maart » Albert van Giffen, Nederlands archeoloog († 1973)
29 mei » De Nationale Maatschappij van Buurtspoorwegen wordt opgericht.
31 augustus » In Gent verschijnt het eerste socialistische dagblad van België, de Vooruit.
23 september » Herman Hollerith patenteert zijn mechanische optelmachine.
6 december » Het Washington Monument is voltooid.
Trouwdag 22 december 1905
De temperatuur op 22 december 1905 lag tussen 5,4 °C en 8,4 °C en was gemiddeld 6,7 °C. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
26 januari » Een werknemer van de Premiermijn in Zuid-Afrika vindt de Cullinan, de grootste diamant uit de geschiedenis.
23 februari » Paul Harris sticht in Chicago de Rotary Club.
10 maart » Chelsea FC wordt opgericht door Gus Mears.
14 maart » Raymond Aron, Frans socioloog, politiek filosoof en journalist († 1983)
16 oktober » Oprichting van de Zwitserse voetbalclub FC Chiasso.
18 november » Prins Karel van Denemarken wordt koning Haakon VII van Noorwegen.
Dag van overlijden 1 januari 1950
De temperatuur op 1 januari 1950 lag tussen -3,5 °C en 1,7 °C en was gemiddeld -1,0 °C. Er was 6,0 uur zonneschijn (77%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: A.M. (Ton) Kerkhof, "Stamboom Kerkhof", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-kerkhof/I7545.php : benaderd 9 januari 2026), "Johanna van 't Veld (1884-1950)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.