Stamboom Kerkhof » Jan van Mossel (1843-1898)

Persoonlijke gegevens Jan van Mossel 

  • Hij is geboren op 11 februari 1843 in Renkum.
    Kind: Jan van Mossel - Geslacht: Man - Vader: Casper van Mossel - Beroep: arbeider - Leeftijd: 44 - Moeder: Hendrica van Kranen - Leeftijd: 36 - Gebeurtenis: Geboorte - Datum: 11-02-1843 - Gebeurtenisplaats: Renkum - Documenttype: BS Geboorte - Erfgoedinstelling: Gelders Archief - Plaats instelling: Arnhem - Collectiegebied: Gelderland - Archief: 0207 - Registratienummer: 3299.11 - Aktenummer: 13 - Registratiedatum: 13-02-1843 - Akteplaats: Renkum
  • Registratie van geboorte op 13 februari 1843.Bron 1
  • Hij is overleden op 14 april 1898 in Heteren, hij was toen 55 jaar oud.
    geboortepl: Renkum; oud 55 jaar; beroep overl.: metselaar
  • Registratie van overlijden op 14 april 1898.Bron 2
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 1 maart 2023.

Gezin van Jan van Mossel

Hij is getrouwd met Hendrika van Veenendaal.

Zij zijn getrouwd op 28 januari 1874 te Arnhem, hij was toen 30 jaar oud.Bron 3

Bruidegom: Jan van Mossel - Beroep: arbeider: Geboorteplaats: Renkum - Leeftijd: 30 - Bruid: Hendrika van Veenendaal - Beroep: dienstbode - Geboorteplaats: Utrecht - Leeftijd: 30 - Vader van de bruidegom: Casper van Mossel - Moeder van de bruidegom: Hendrica van Kranen - Vader van de bruid: Jacobus Abraham van Veenendaal - Moeder van de bruid: Christina Theodora Hofman - Gebeurtenis: Huwelijk - Datum: 28-01-1874 - Gebeurtenisplaats: Arnhem - Documenttype: BS Huwelijk - Erfgoedinstelling: Gelders Archief - Plaats instelling: Arnhem - Collectiegebied: Gelderland -Archief: 0207 - Registratienummer: 166.08 - Aktenummer: 17 - Registratiedatum: 28-01-1874 - Akteplaats: Arnhem:

Kind(eren):

  1. Hendrika van Mossel  1874-1952

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan van Mossel?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Jan van Mossel

Jan van Mossel
1843-1898

1874

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Geboorteaktenr.13
  2. Overlijdensaktenr.20
  3. Huwelijksaktenr.17

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 11 februari 1843 lag rond de 2,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Typering van het weer: betrokken mist. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1843: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 14 maart » Leo Dehon, Frans priester, stichter van de Priestercongregatie van het Heilig Hart van Jezus († 1925)
    • 25 maart » De Thames Tunnel in Londen wordt geopend, 's werelds eerste tunnel onder water.
    • 28 juni » Huwelijk van kroonprins Frederik Willem van Mecklenburg-Strelitz en prinses Augusta van Cambridge in Buckingham Palace in Londen.
    • 19 juli » Tewaterlating van het eerste, volledig metalen, stoomschip: de SS Great Britain.
    • 19 december » De eerste publicatie van A Christmas Carol van Charles Dickens.
  • De temperatuur op 28 januari 1874 lag rond de 6,0 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 64%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 6 juli 1872 tot 27 augustus 1874 was er in Nederland het kabinet De Vries - Fransen van de Putte met als eerste ministers Mr. G. de Vries Azn. (liberaal) en I.D. Fransen van de Putte (liberaal).
  • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
  • In het jaar 1874: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Afschaffing van de 'differentiële rechten' in Nederlands-Indië; de in- en uitvoerrechten worden gelijk voor Nederlanders en buitenlanders. Minister van Koloniën Fransen van de Putte verwezenlijkt hiermee een belangrijk liberaal programmapunt.
    • 1 januari » De stad New York annexeert de Bronx.
    • 14 maart » Anton Philips, Nederlands industrieel († 1951)
    • 15 april » In Parijs start een groep jonge, voornamelijk impressionistische kunstenaars een geruchtmakende expositie.
    • 5 juni » K.S.R.V. Njord opgericht, eerste Nederlandse studentenroeivereniging.
  • De temperatuur op 14 april 1898 lag rond de 6,4 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 73%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • In het jaar 1898: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 13 januari » De beroemde open brief J'accuse van Émile Zola tegen de president van de Franse republiek verschijnt in het dagblad L'Aurore.
    • 15 februari » Het slagschip Maine wordt tot zinken gebracht in de haven van Havana. Begin van de Spaans-Amerikaanse Oorlog
    • 30 mei » Ontdekking van krypton door Morris Travers.
    • 14 juni » Thomas Edison dient een stapeltje octrooiaanvragen in voor de droogkast, de fonograaf en de mixer.
    • 7 september » Eedaflegging Koningin Wilhelmina
    • 26 december » Ontdekking van radium, door Marie Curie.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Mossel


De publicatie Stamboom Kerkhof is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
A.M. (Ton) Kerkhof, "Stamboom Kerkhof", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-kerkhof/I5113.php : benaderd 13 januari 2026), "Jan van Mossel (1843-1898)".