Stamboom Kennes Ed. » Franciscus Saevels (1865-1926)

Persoonlijke gegevens Franciscus Saevels 

  • Hij is geboren op 31 januari 1865 in Kaggevinne-Assent, Vlaams-Brabant, Belgie.Bron 1
    * geneanet"J.Thielens" okt_2013=
    Burgemeester der Gemeente Caggevinne.
    Gedurende 20 jaar lid van het gemeentebestuur te Caggevinne-Assent
    Ridder der Landbouwverdiensten van België
    Vereerd met het Burgerlijk Oorlogskruis en met de Herinneringsmedalie voor diensten bewezen als Gemeentebestuurslid gedurende de oorlogsjaren 1914-1918
    Bestuurslid der Onderlinge Veeverzekering van Scherpenheuvel
    Lid van het Genootschap der Xaverianen en van den Bond van het H. Hart
    (bron: bidprentje)
  • Registratie van geboorte op 31 januari 1865.Bron 2
  • Beroep: tot 1926 burgemeester "Kaggevinne-Assent".Bron 3
  • Hij is overleden op 5 juli 1926 in Kaggevinne-Assent, Vlaams-Brabant, Belgie, hij was toen 61 jaar oud.
  • Registratie van overlijden op 5 juli 1926.Bron 3
  • Hij is begraven op 8 juli 1926 in Scherpenheuvel, Vlaams-Brabant, Belgie.Bron 3
  • Een kind van Petrus Saevels en Sophia Isenborghs
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 24 oktober 2013.

Gezin van Franciscus Saevels

Hij is getrouwd met Maria Seraphina Walrie.

Zij zijn getrouwd op 27 december 1889 te Kaggevinne-Assent, Vlaams-Brabant, Belgie, hij was toen 24 jaar oud.Bron 2


Kind(eren):

  1. Sophia Saevels  1892-???? 
  2. Staf Saevels  1900-1973
  3. Maria Jeanetta Saevels  1906-1976 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Franciscus Saevels?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Franciscus Saevels

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Franciscus Saevels


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. (Niet openbaar)
    2. geneanet"Dom.Peeters" okt_2013
    3. geneanet"J.Thielens" okt_2013

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 31 januari 1865 lag rond de 1,3 °C. Er was 1 mm neerslag. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 98%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
    • In het jaar 1865: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
      • 22 februari » Tennessee neemt een nieuwe grondwet aan waarin slavernij is afgeschaft.
      • 4 maart » Abraham Lincoln wordt beëdigd voor een tweede termijn als president van de Verenigde Staten
      • 5 juli » De eerste maximumsnelheidswet wordt doorgevoerd in Groot-Brittannië.
      • 21 juli » Op het marktplein in Springfield, Missouri schiet Wild Bill Hickok Dave Tutt neer in wat wordt gezien als het eerste westernduel.
      • 9 oktober » In de Amerikaanse staat Pennsylvania wordt gestart met de aanleg van de eerste oliepijplijn.
      • 18 december » Door aanname van het 13de amendement van de Amerikaanse grondwet wordt slavernij afgeschaft in de Verenigde Staten van Amerika.
    • De temperatuur op 27 december 1889 lag rond de -1,7 °C. De winddruk was 38 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 78 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 77%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
    • In het jaar 1889: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
      • 31 maart » De Eiffeltoren wordt ingehuldigd.
      • 3 april » De Staten-Generaal, in verenigde vergadering bijeen, verklaren de Nederlandse koning Willem III wegens ziekte buiten staat de regering waar te nemen.
      • 8 juli » Eerste editie van The Wall Street Journal.
      • 14 juli » Stichting van de Tweede Internationale in Parijs.
      • 10 september » Albert I wordt vorst van Monaco.
      • 8 december » Op initiatief van Pim Mulier wordt de Nederlandse Atletiek en Voetbalbond, de voorloper van de KNVB, opgericht.
    • De temperatuur op 5 juli 1926 lag tussen 15,1 °C en 17,7 °C en was gemiddeld 16,6 °C. Er was 14,4 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 4 augustus 1925 tot 8 maart 1926 was er in Nederland het kabinet Colijn I met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
    • Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
    • In het jaar 1926: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 7,4 miljoen inwoners.
      • 3 januari » Generaal Theodoros Pangalos benoemt zichzelf tot dictator van Griekenland.
      • 8 maart » Vier maanden na de Nacht van Kersten krijgt Nederland een nieuwe regering, het kabinet-De Geer I.
      • 9 maart » Oprichting van de Noorse voetbalclub Strindheim IL uit Trondheim.
      • 29 mei » De Nederlandse publieke omroep VPRO wordt opgericht.
      • 31 mei » Oprichting van het Nationaal park Kruger in Zuid-Afrika.
      • 25 december » Yoshihito, de 123ste keizer van Japan, sterft aan een hartaanval.
    • De temperatuur op 8 juli 1926 lag tussen 14,1 °C en 22,9 °C en was gemiddeld 17,8 °C. Er was 0,3 mm neerslag. Er was 2,8 uur zonneschijn (17%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 4 augustus 1925 tot 8 maart 1926 was er in Nederland het kabinet Colijn I met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
    • Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
    • In het jaar 1926: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 7,4 miljoen inwoners.
      • 3 januari » Generaal Theodoros Pangalos benoemt zichzelf tot dictator van Griekenland.
      • 9 maart » Oprichting van de Noorse voetbalclub Strindheim IL uit Trondheim.
      • 18 april » Oprichting van de Ecuadoraanse voetbalclub Club 9 de Octubre.
      • 23 juli » De Nationale Maatschappij der Belgische Spoorwegen (NMBS) wordt opgericht.
      • 25 november » Atatürk verbiedt het dragen van een fez, een traditioneel hoofddeksel, in Turkije.
      • 25 december » Yoshihito, de 123ste keizer van Japan, sterft aan een hartaanval.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Saevels

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Saevels.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Saevels.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Saevels (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Kennes Ed. is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    E. Kennes, "Stamboom Kennes Ed.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-kennes/I16043.php : benaderd 26 januari 2026), "Franciscus Saevels (1865-1926)".