De temperatuur op 20 november 1925 lag tussen -5,8 °C en 5,7 °C en was gemiddeld 0,2 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 3,8 uur zonneschijn (44%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Van 4 augustus 1925 tot 8 maart 1926 was er in Nederland het kabinet Colijn I met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
12 april » Oprichting van de Boliviaanse voetbalclub Club Bolívar.
11 juli » De eerste TT van Assen wordt verreden over een parcours tussen de driehoek Rolde – Borger – Schoonloo.
18 juli » In Duitsland verschijnt Adolf Hitlers boek Mein Kampf.
19 juli » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub Ternana Calcio.
26 juli » De Belg André Massaux vestigt een nieuw wereldrecord zweefvliegen (duurvlucht) door 10 uur en 41 minuten in de lucht te blijven.
10 november » Gerrit Hendrik Kersten zorgde voor het aannemen van een amendement dat de val van kabinet-Colijn I veroorzaakte.
Trouwdag 4 augustus 1948
De temperatuur op 4 augustus 1948 lag tussen 12,5 °C en 19,5 °C en was gemiddeld 16,2 °C. Er was 3,2 mm neerslag gedurende 1,8 uur. Er was 0,9 uur zonneschijn (6%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
30 januari » De Indiase pacifist en leider Mahatma Gandhi wordt vermoord door een hindoe-extremist.
24 februari » Koude Oorlog: De communistische partij neemt de macht over in Tsjecho-Slowakije.
1 april » De Faeröer krijgen verregaande autonomie binnen Denemarken.
5 mei » Pax Christi Nederland wordt in Utrecht opgericht.
7 juni » Eduard Benes treedt af als president van Tsjecho-Slowakije. Hij doet dit liever dan een grondwet tekenen die zijn land communistisch maakt.
5 oktober » De International Union for Conservation of Nature and Natural Resources (IUCN), de internationale unie voor natuurbescherming, wordt opgericht.
Dag van overlijden 20 augustus 2012
De temperatuur op 20 augustus 2012 lag tussen 16,2 °C en 27,0 °C en was gemiddeld 21,9 °C. Er was 8,1 uur zonneschijn (56%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
29 juli » Duitsland schrapt een budget van 21 miljoen euro ontwikkelingshulp aan Rwanda vanwege de kwalijke militaire rol die het land in het oosten van DR Congo zou spelen.
2 augustus » Het Roemeense grondwettelijke hof besluit de beslissing over de geldigheid van een referendum over het ontslag van president Traian Basescu uit te stellen tot 12 september.
5 augustus » De Amerikaanse acteur Sean Penn vergezelt de Venezolaanse president Hugo Chávez gezelschap tijdens diens verkiezingscampagne.
7 augustus » Bij een aanslag op een kerk in de plaats Okene in centraal Nigeria vallen 19 doden.
16 oktober » De politie in Zuid-Afrika maakt met harde hand een einde aan een wilde staking bij een ijzerertsmijn. Tijdens een actie in de vroege ochtend worden zeker veertig mijnwerkers opgepakt.
21 november » Mount Tongariro, een van de grootste actieve vulkanen in Nieuw-Zeeland, barst rond 14.30 uur (lokale tijd) uit. De uitbarsting op het noordelijke eiland van Nieuw-Zeeland is volgens de autoriteiten volkomen onverwacht.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: A.S.L. Kemper, "Stamboom Kemper", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-kemper/I449.php : benaderd 19 januari 2026), "Pieternella Kemper (1925-2012)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.