De temperatuur op 9 februari 1921 lag tussen -0,5 °C en 3,3 °C en was gemiddeld 1,4 °C. Er was 0,9 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
28 januari » Albert Einstein zet heel de wereld op zijn kop. In een redevoering in Berlijn beweert hij dat het universum gemeten kan worden.
21 april » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub AC Pistoiese.
27 april » Bij de gemeenteraadsverkiezingen in de gemeente Amsterdam worden namens de Rapaille Partij de zwerver Had-je-me-maar en de ex-anarchist Bertus Zuurbier verkozen.
1 mei » De gemeente Veldhoven ontstaat uit drie vroegere dorpen.
13 juni » Paus Benedictus XV creëert drie nieuwe kardinalen, onder wie de Italiaanse nuntius in Polen Achille Ratti.
27 juli » Eerste isolatie van insuline door Frederick Banting en Charles Best.
Trouwdag 16 juni 1948
De temperatuur op 16 juni 1948 lag tussen 10,3 °C en 18,4 °C en was gemiddeld 14,5 °C. Er was 1,4 mm neerslag gedurende 2,0 uur. Er was 5,1 uur zonneschijn (30%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
24 februari » Koude Oorlog: De communistische partij neemt de macht over in Tsjecho-Slowakije.
14 mei » David Ben-Gurion proclameert met de Israëlische onafhankelijkheidsverklaring de onafhankelijke Israëlische staat.
25 mei » Andrew Moyer verkrijgt octrooi op zijn methode voor de massaproductie van penicilline.
14 augustus » Sluitingsceremonie van de Olympische Spelen in Londen.
1 september » Oprichting van de Federatie van Unitates en Bonden.
14 september » Oprichting van Bolviaanse voetbalclub Club Destroyers.
Dag van overlijden 8 december 2008
De temperatuur op 8 december 2008 was gemiddeld 2,0 °C. Er was 2,5 uur zonneschijn (32%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van donderdag 22 februari 2007 tot donderdag 14 oktober 2010 was er in Nederland het kabinet Balkenende IV met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
16 januari » Voetballer Steven Defour van Standard Luik neemt in het Casino-Kursaal Oostende de Belgische Gouden Schoen 2007 in ontvangst.
21 januari » De AEX, de Amsterdamse graadmeter, duikt 6,1% in het rood, het grootste verlies op éen dag sinds 11 september 2001.
21 februari » Een twintigtal Vlaamse linkse intellectuelen houdt onder de naam Gravensteengroep een pleidooi voor onafhankelijkheid van Vlaanderen.
13 april » Tom Boonen wint voor de tweede keer Parijs-Roubaix.
14 augustus » Judoka Tuvshinbayar Naidan schrijft geschiedenis door als eerste Mongool ooit de olympische titel te winnen.
20 augustus » Usain Bolt loopt tijdens de Olympische Zomerspelen in Peking een wereldrecord op de 200 m: 19,30 s.
Dag van crematie 12 december 2008
De temperatuur op 12 december 2008 lag tussen -0,8 °C en 3,6 °C en was gemiddeld 1,6 °C. Er was 2,3 uur zonneschijn (29%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van donderdag 22 februari 2007 tot donderdag 14 oktober 2010 was er in Nederland het kabinet Balkenende IV met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
4 januari » De wedstrijdorganisatie van de Dakar-rally maakte bekend dat de Dakar-rally editie 2008 niet doorgaat. Dit is de eerste keer in de geschiedenis van de wedstrijd dat deze niet doorgaat.
22 maart » In het Walt Disney Studios Park wordt de attractie Stitch Live! geopend.
3 juni » De Veiligheidsraad van de VN machtigt landen om in Somalische territoriale wateren op te treden tegen piraten.
22 augustus » De Nederlandse vrouwen hockeyploeg wint op de Olympische Spelen van Peking na 24 jaar eindelijk weer goud door in de finale met 2-0 van gastland China te winnen.
23 september » Bij een schietpartij in Kauhajoki, Finland, komen 11 mensen om, waaronder de dader.
14 december » In Roemenië sluiten de twee grootste partijen een regeerakkoord.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: G. de Jong, "Stamboom Karsten", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-karsten/I325.php : benaderd 28 december 2025), "Richtje Karsten (1921-2008)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.