Stamboom Karsten » Ynze Karsten (1873-1964)

Persoonlijke gegevens Ynze Karsten 


Gezin van Ynze Karsten

Hij is getrouwd met Aafke de Vries.

Zij zijn getrouwd op 19 mei 1900 te Gemeente Wonseradeel, Friesland, Nederland, hij was toen 27 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Elisabeth Karsten  1902-1985 
  2. Wilhelmina Karsten  1916-2007 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Ynze Karsten?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Ynze Karsten

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Ynze Karsten

Ynse Karsten
1814-1869
Douwe Karsten
1843-1928

Ynze Karsten
1873-1964

1900

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 18 januari 1873 lag rond de 6,3 °C. De winddruk was 16 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 91%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 6 juli 1872 tot 27 augustus 1874 was er in Nederland het kabinet De Vries - Fransen van de Putte met als eerste ministers Mr. G. de Vries Azn. (liberaal) en I.D. Fransen van de Putte (liberaal).
    • In het jaar 1873: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
      • 1 januari » Japan gaat over op de gregoriaanse kalender.
      • 28 februari » Armauer Hansen ontdekt de bacil die verantwoordelijk is voor de ziekte lepra
      • 4 maart » Ulysses S. Grant wordt beëdigd voor een tweede termijn als president van de Verenigde Staten
      • 1 april » Het Britse stoomschip Atlantic zinkt voor de kust van Nova Scotia, 547 mensen komen om.
      • 21 juli » In Adair, Iowa beroven Jesse James en de James-Younger gang een trein. Dit is de eerste succesvolle treinberoving in het westen van de Verenigde Staten. In totaal US$3,000 werd gestolen van de Rock Island Express.
      • 27 oktober » Joseph Glidden vraagt octrooi aan op prikkeldraad.
    • De temperatuur op 19 mei 1900 lag rond de 9,0 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 53%. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
    • In het jaar 1900: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
      • 27 februari » Voetbalclub Bayern München wordt opgericht in restaurant Gisela te München Schwabing als een afscheiding van elf leden van voetbalploeg MTV München. Franz John wordt de eerste voorzitter.
      • 2 april » Het socialistische dagblad Het Volk verschijnt voor het eerst in Nederland.
      • 1 juni » In Rotterdam besluiten enkele schooljongens tot de oprichting van voetbalclub Neptunus, die 43 jaar later ook een honkbalafdeling krijgt.
      • 2 juli » Eerste vlucht van een zeppelin, bij Friedrichshafen, Duitsland.
      • 3 november » De arts W. Poolman sticht de eerste afdeling van het Groene Kruis.
      • 16 december » Frankrijk en Italië sluiten een geheim verdrag om de invloedssfeer van beide landen in Noord-Afrika te verdelen.
    • De temperatuur op 14 oktober 1964 lag tussen 2,3 °C en 12,6 °C en was gemiddeld 7,5 °C. Er was 0,1 mm neerslag gedurende 0,1 uur. Er was 6,8 uur zonneschijn (63%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 24 juli 1963 tot 14 april 1965 was er in Nederland het kabinet Marijnen met als eerste minister Mr. V.G.M. Marijnen (KVP).
    • In het jaar 1964: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 12,0 miljoen inwoners.
      • 27 maart » Een aardbeving in Alaska van 9,2 op de Schaal van Richter kost 131 mensen het leven.
      • 19 mei » Oprichting van het Secretariaat voor de niet-Christenen van de Romeinse Curie door paus Paulus VI en benoeming van kardinaal Paolo Marella tot president.
      • 24 mei » Bij rellen in het Estadio Nacional in de Peruviaanse hoofdstad Lima vinden ruim driehonderd mensen de dood.
      • 26 mei » De Palestijnse Bevrijdingsorganisatie (PLO) wordt opgericht.
      • 19 juni » Oprichting van profvoetbalclub SC Cambuur.
      • 12 oktober » Lancering van de Russische Voschod 1, eerste ruimtevlucht met een bemanning bestaande uit meer dan één persoon.
    • De temperatuur op 17 oktober 1964 lag tussen 6,4 °C en 13,6 °C en was gemiddeld 9,0 °C. Er was 3,6 mm neerslag gedurende 2,1 uur. Er was 3,2 uur zonneschijn (30%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 24 juli 1963 tot 14 april 1965 was er in Nederland het kabinet Marijnen met als eerste minister Mr. V.G.M. Marijnen (KVP).
    • In het jaar 1964: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 12,0 miljoen inwoners.
      • 21 april » Benoeming van de Nederlander Paul Verschuren tot bisschop-coadjutor met recht van opvolging van Helsinki (Finland)
      • 28 juni » Bisschopswijding van Johannes Willebrands, Nederlands secretaris van het Secretariaat voor de Eenheid onder de Christenen, in Rome door paus Paulus VI.
      • 6 juli » Malawi wordt onafhankelijk van het Verenigd Koninkrijk.
      • 8 augustus » De Rolling Stones treden voor het eerst in Nederland op, maar het concert in het Kurhaus wordt snel afgebroken na gewelddadigheden.
      • 15 september » In Amerika begint de soap-televisieserie Peyton Place.
      • 1 december » President Lyndon B. Johnson en zijn adviseurs besluiten tot een tweefasenplan voor bombardementen op Vietnam.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Karsten

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Karsten.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Karsten.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Karsten (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Karsten is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    G. de Jong, "Stamboom Karsten", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-karsten/I138.php : benaderd 11 oktober 2026), "Ynze Karsten (1873-1964)".