De temperatuur op 7 oktober 1924 lag tussen 9,4 °C en 14,9 °C en was gemiddeld 11,7 °C. Er was 7,1 mm neerslag. Er was 3,0 uur zonneschijn (27%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
22 februari » Calvin Coolidge houdt als eerste president van de Verenigde Staten een radiotoespraak vanuit het Witte Huis.
9 mei » Oprichting van de Rotterdamse Scheidsrechters Vereniging.
30 augustus » Opening van Selhurst Park, een voetbalstadion in het zuiden van de Britse hoofdstad Londen, in de Londense voorstad South Norwood, en de thuishaven van Crystal Palace.
20 september » In Duitsland wordt het Gotische schrift officieel vervangen door het Latijnse.
12 oktober » Oprichting van de Colombiaanse voetbalbond, de Federación Colombiana de Fútbol.
28 december » TIGR, de eerste illegale gewapende verzetsorganisatie tegen het fascisme in Europa wordt opgericht in Triëst (Italië).
Dag van overlijden 31 maart 1990
De temperatuur op 31 maart 1990 lag tussen 3,2 °C en 18,0 °C en was gemiddeld 10,7 °C. Er was 9,8 uur zonneschijn (76%). Het was vrijwel onbewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
15 mei » Roemenië en het Vaticaan herstellen hun diplomatieke betrekkingen die in 1948 door Boekarest waren verbroken.
7 juni » In Zuid-Afrika heft president Frederik Willem de Klerk de vier jaar oude noodtoestand in heel het land op, uitgezonderd in de provincie Natal. Nelson Mandela noemt dit "een overwinning voor alle Zuid-Afrikanen, zwart en blank".
8 juli » De mannenfinale op Wimbledon wordt gewonnen door de Zweed Stefan Edberg. Hij verslaat de Duitser Boris Becker in vijf sets: 6-2, 6-2, 3-6, 3-6, 6-4.
23 augustus » Op de Iraakse televisie worden beelden getoond van Saddam Hoessein die omringd wordt door Britten, onder wie enkele kinderen. Zij mogen het land niet verlaten, maar worden niet gegijzeld volgens de Iraakse president.
1 oktober » De Vlaamse radiozenders Radio 1, Radio 2 en Studio Brussel van de openbare omroep zenden voor het eerst handelsreclame uit.
17 december » Wielrenners Erik Breukink en Leontien van Moorsel worden gekozen tot respectievelijk Nederlands sportman en -vrouw van het jaar. Het wielerduo krijgt de Jaap Eden-trofee in het Congresgebouw in Den Haag. Tot sportploeg van het jaar wordt de Nederlandse mannenhockeyploeg uitverkoren.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Claudia Vreugdenhil, "Stamboom Kaptein", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-kaptein/I9503.php : benaderd 4 maart 2026), "Antonius Hugo Josephus "Ton" KAPTEIJN (1924-1990)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.