Stamboom Kaptein » Hendrikje de JAGER (1914-)

Persoonlijke gegevens Hendrikje de JAGER 

  • Zij is geboren op 26 mei 1914 in Zwolle.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 12 december 2004.

Gezin van Hendrikje de JAGER

Zij is getrouwd met Erik Kaptein.

Zij zijn getrouwd op 20 mei 1942 te Rotterdam, zij was toen 27 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Harmina Kaptein  1953-1997

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrikje de JAGER?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Hendrikje de JAGER

Hendrikje de JAGER
1914-

1942

Erik Kaptein
1918-1973


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 26 mei 1914 lag tussen 5,1 °C en 14,0 °C en was gemiddeld 9,8 °C. Er was 8,5 mm neerslag. Er was 3,0 uur zonneschijn (19%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1914: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,2 miljoen inwoners.
    • 14 januari » Introductie van de lopende band door Henry Ford.
    • 15 juni » In Durrës (Albanië) sneuvelt de Nederlandse majoor Lodewijk Thomson tijdens een vredesmissie.
    • 1 augustus » Duitsland, als verdragsgenoot van Oostenrijk-Hongarije, verklaart Rusland de oorlog en valt Luxemburg binnen.
    • 6 september » Eerste Wereldoorlog: Begin van de eerste slag bij de Marne.
    • 9 oktober » In België valt Antwerpen in Duitse handen.
    • 15 december » Einde van de Slag bij Łódź; Rusland trekt zich terug op Moskou.
  • De temperatuur op 20 mei 1942 lag tussen 6,4 °C en 20,1 °C en was gemiddeld 14,4 °C. Er was 1,2 mm neerslag gedurende 1,4 uur. Er was 8,6 uur zonneschijn (54%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1942: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,0 miljoen inwoners.
    • 11 januari » Japan verklaart Nederland de oorlog en valt Nederlands-Indië binnen.
    • 22 januari » Sietze de Groot wint de achtste Elfstedentocht.
    • 8 maart » De Nederlandse mijnenveger Jan van Amstel tot zinken gebracht door een Japanse torpedobootjager.
    • 5 mei » De geallieerden beginnen de slag om Madagaskar (Operatie Ironclad) waarbij de geallieerden het door Vichy-Frankrijk bezette Madagaskar in handen proberen te krijgen. De slag duurde tot 6 november.
    • 9 augustus » In het bezette Kiev winnen fabrieksarbeiders een voetbalwedstrijd van een Duits team met 5-3, waarna het Oekraïense elftal door de Duitsers gevangen wordt gezet. De wedstrijd zou later de geschiedenis ingaan als de 'Dodenwedstrijd'.
    • 12 november » De Slag om Guadalcanal begint.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1912 » János Kádár, Hongaars politicus († 1989)
  • 1912 » Tini Koopmans, Nederlands atlete († 1981)
  • 1913 » Alfred Bertrand, Belgisch politicus († 1986)
  • 1913 » Mathieu Smedts, Nederlands journalist († 1996)
  • 1913 » Peter Cushing, Brits acteur († 1994)
  • 1914 » Frankie Manning, Amerikaans swingdanser, dansleraar en choreograaf († 2009)

Over de familienaam De JAGER

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam De JAGER.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over De JAGER.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam De JAGER (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Claudia Vreugdenhil, "Stamboom Kaptein", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-kaptein/I6290.php : benaderd 19 januari 2026), "Hendrikje de JAGER (1914-)".