Stamboom Kaptein » Hendrik Jan HOFMAN (1898-1970)

Persoonlijke gegevens Hendrik Jan HOFMAN 


Gezin van Hendrik Jan HOFMAN

Hij is getrouwd met Hendrikje Kaptein.

Zij zijn getrouwd op 2 juli 1920 te Den Ham, hij was toen 22 jaar oud.Bron 1

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrik Jan HOFMAN?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hendrik Jan HOFMAN

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hendrik Jan HOFMAN

Hendrik Jan HOFMAN
1898-1970

1920

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. akte 39

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 27 april 1898 lag rond de 17,8 °C. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 65%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • In het jaar 1898: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 15 februari » Het slagschip Maine wordt tot zinken gebracht in de haven van Havana. Begin van de Spaans-Amerikaanse Oorlog
    • 1 mei » Oprichting van de Zwitserse voetbalclub FC Thun.
    • 22 juni » Spaans-Amerikaanse Oorlog: Amerikaanse mariniers landen op Cuba.
    • 25 oktober » Johanna ter Meulen en suikerraffinadeur Willem Spakler richten in Amsterdam de filantropische Woningmaatschappij Oud-Amsterdam NV op.
    • 10 december » In Parijs wordt een verdrag getekend waarmee officieel een einde komt aan de oorlog tussen Spanje en de Verenigde Staten.
    • 26 december » Ontdekking van radium, door Marie Curie.
  • De temperatuur op 2 juli 1920 lag tussen 13,0 °C en 25,2 °C en was gemiddeld 18,0 °C. Er was 1,1 mm neerslag. Er was 4,4 uur zonneschijn (26%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1920: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,8 miljoen inwoners.
    • 19 mei » Oprichting van de centristische, agraristische Noorse politieke partij Senterpartiet.
    • 20 augustus » In Mülheim an der Ruhr wordt de Duitse hockey- en tennisclub Uhlenhorst Mülheim opgericht.
    • 24 augustus » De Amerikaanse zwemmer Duke Kahanamoku scherpt in Antwerpen zijn eigen wereldrecord op de 100 meter vrije slag aan tot 1.00,4. Het oude record - 1 seconde trager - stond sinds 9 augustus 1918 op zijn naam.
    • 5 september » België - Eerste IJzerbedevaart.
    • 31 oktober » Treinongeval in Borne (1 dode en 4 gewonden).
    • 5 november » Officiële ingebruikname van gemaal De Waterwolf bij Oldehove, provincie Groningen door koningin Wilhelmina.
  • De temperatuur op 11 april 1970 lag tussen 1,2 °C en 8,3 °C en was gemiddeld 4,5 °C. Er was 4,8 mm neerslag gedurende 4,1 uur. Er was 1,4 uur zonneschijn (10%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet De Jong met als eerste minister P.J.S. de Jong (KVP).
  • In het jaar 1970: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 13,0 miljoen inwoners.
    • 7 april » Filmlegende John Wayne, goed voor meer dan 200 films, wint zijn eerste en enige Oscar voor zijn rol in True Grit.
    • 6 mei » Feyenoord legt als eerste Nederlandse voetbalclub beslag op de Europa Cup I. In het San Siro-stadion in Milaan wint de Rotterdamse club in de finale met 2-1 van Celtic door doelpunten van verdediger Rinus Israël en de Zweedse aanvaller Ove Kindvall.
    • 14 augustus » Opening van het Estadi Montilivi in de Spaanse stad Gerona.
    • 17 augustus » Lancering van Venera 7, het eerste ruimtetuig dat op Venus landt.
    • 11 november » Zendschip MV King David van Capital Radio strandt op de kust bij Noordwijk.
    • 12 december » De eerste strip van Jan, Jans en de kinderen verschijnt in de Libelle.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1894 » Charles Martinet, Zwitsers wegwielrenner en veldrijder († 1976)
  • 1894 » Willem Henri Alting von Geusau, Nederlands advocaat († 1951)
  • 1896 » Wallace Carothers, Amerikaans scheikundige († 1937)
  • 1897 » Chris Blignaut, Zuid-Afrikaans zanger († 1974)
  • 1899 » Henri Landheer, Nederlands marathonloper († 1958)
  • 1899 » Walter Lantz, Amerikaans tekenfilmproducent (Woody Woodpecker) († 1994)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam HOFMAN

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam HOFMAN.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over HOFMAN.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam HOFMAN (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Claudia Vreugdenhil, "Stamboom Kaptein", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-kaptein/I5835.php : benaderd 4 maart 2026), "Hendrik Jan HOFMAN (1898-1970)".