Stamboom Kaptein » Neeltje BAKKER (1845-1931)

Persoonlijke gegevens Neeltje BAKKER 


Gezin van Neeltje BAKKER

Zij is getrouwd met Meindert Kaptein.

Zij zijn getrouwd op 24 december 1869 te Urk, zij was toen 24 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. Marretje Kapitein  1871-1873
  2. Aaltje Kapitein  1872-1881
  3. Cornelis Kapitein  1874-1876
  4. Marretje Kapitein  1876-1876
  5. Marretje Kapitein  1878-1946
  6. Dirkje Kapitein  1879-1966
  7. Aaltje Kapitein  1883-1962
  8. Cornelis Kapitein  1885-1888
  9. Truitje Kapitein  1890-1893

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Neeltje BAKKER?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Neeltje BAKKER

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Neeltje BAKKER

Neeltje BAKKER
1845-1931

1869

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. akte 21
  2. akte 16
  3. akte 19

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 27 augustus 1845 lag rond de 14,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: half bewolkt regen . Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1845: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 17 maart » De Engelse uitvinder Stephen Perry patenteert het elastiek.
    • 15 mei » Doop van de eerste Nederlandse Baptisten
    • 10 september » Opening Beurs van Zocher in Amsterdam door koning Willem II.
    • 19 oktober » Wereldpremière van de opera Tannhäuser van Richard Wagner in het Hoftheater in Dresden.
    • 5 december » Aaron Allen vraagt octrooi aan op de klapstoel.
    • 29 december » Texas ratificeert de grondwet van de Verenigde Staten van Amerika en treedt daarmee toe als 28e staat van de Unie.
  • De temperatuur op 24 december 1869 lag rond de 1,3 °C. De winddruk was 10 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 76%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
  • In het jaar 1869: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 4 maart » Ulysses S. Grant wordt beëdigd als 18e president van de Verenigde Staten
    • 15 juni » John Wesley Hyatt Jr. en zijn broer Isaiah vinden celluloid uit
    • 3 november » Eerste verschijning van het Britse wetenschappelijk vakblad Nature.
    • 17 november » In Egypte wordt het Suezkanaal geopend.
    • 22 november » In Dumbarton, Schotland wordt de klipper Cutty Sark te water gelaten. Het was een van de laatste klippers, en het is de enige klipper die nog bestaat.
    • 10 december » Vrouwenkiesrecht ingevoerd in Wyoming.
  • De temperatuur op 21 maart 1931 lag tussen 6,0 °C en 16,0 °C en was gemiddeld 10,2 °C. Er was 3,8 uur zonneschijn (31%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1931: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,9 miljoen inwoners.
    • 23 maart » Benoeming van de Nederlander Leo Kierkels tot apostolisch delegaat in Brits-Indië.
    • 17 september » RCA brengt zijn eerste grammofoonplaat uit.
    • 26 november » De Vlaamse Geschiedkundige Kring van Gent wordt opgericht.
    • 5 december » Christus Verlosserkathedraal in Moskou wordt verwoest door een order van Jozef Stalin.
    • 9 december » Spanje wordt een republiek.
    • 14 december » In Utrecht wordt de Nationaal-Socialistische Beweging opgericht door Anton Mussert en Cees van Geelkerken.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1827 » Charles De Coster, Belgisch Franstalig schrijver († 1868)
  • 1847 » Caspar Augustin Geiger, Duits schilder († 1924)
  • 1850 » Augusto Righi, Italiaans natuurkundige († 1920)
  • 1851 » Edgardo Mortara, Italiaans-joodse jongen († 1940)
  • 1858 » Giuseppe Peano, Italiaans wiskundige († 1932)
  • 1865 » Charles Dawes, Amerikaans vicepresident van Amerika († 1951)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam BAKKER

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam BAKKER.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over BAKKER.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam BAKKER (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Claudia Vreugdenhil, "Stamboom Kaptein", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-kaptein/I433.php : benaderd 10 januari 2026), "Neeltje BAKKER (1845-1931)".