De temperatuur op 25 december 1925 lag tussen -1,5 °C en 1,8 °C en was gemiddeld 0,1 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 0,7 uur zonneschijn (9%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Van 4 augustus 1925 tot 8 maart 1926 was er in Nederland het kabinet Colijn I met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
8 januari » De eerste officiële voorloper van de Avrobode, de Radio Luistergids, verschijnt.
13 maart » In Tennessee verbiedt een wet het leren van evolutie op school.
14 maart » John Jacobs, Engels golfspeler († 2017)
19 maart » Bisschopswijding van Angelo Roncalli, apostolisch visitator in Bulgarije, in Rome door kardinaal Giovanni Tacci Porcelli.
15 oktober » Oprichting van de Deense voetbalclub Hvidovre IF.
1 december » In Londen wordt het Verdrag van Locarno getekend. De betrekkingen met het in de Eerste Wereldoorlog verslagen Duitsland worden genormaliseerd.
Trouwdag 25 april 1952
De temperatuur op 25 april 1952 lag tussen 2,8 °C en 13,1 °C en was gemiddeld 8,3 °C. Er was 11,3 uur zonneschijn (78%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
18 februari » Griekenland en Turkije treden toe tot de NAVO.
31 mei » Het sprookjesbos de Efteling in Kaatsheuvel wordt geopend.
11 september » Plaatsing van de eerste, kunstmatige hartklep.
31 oktober » Ontploffing allereerste waterstofbom op het atol Eniwetok (VS-tijdsrekening).
4 december » Door een combinatie van rook (smoke) en mist (fog) vallen in Londen veel doden. Het woord smog, een samentrekking van smoke en fog is geboren.
19 december » Koningin Juliana onthult het monument De Dokwerker in Amsterdam.
Dag van overlijden 9 februari 2013
De temperatuur op 9 februari 2013 lag tussen -3,0 °C en 1,1 °C en was gemiddeld -0,5 °C. Er was 4,2 mm neerslag gedurende 6,3 uur. Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
17 februari » De Nederlandse schaatser Sven Kramer wordt voor de zesde maal wereldkampioen schaatsen allround. Hij verbetert hiermee het record van Oscar Mathisen en Clas Thunberg. Landgenote Ireen Wüst haalt haar vierde wereldtitel.
4 mei » Een trein- en giframp bij het Belgische Wetteren kost een persoon het leven, doordat de kankerverwekkende stof acrylonitril vrijkomt.
21 juni » Het Grand Stade Lille Métropole, de thuishaven van Lille OSC, wordt vernoemd naar de socialistische politicus Pierre Mauroy en heet voortaan Stade Pierre-Mauroy.
1 september » Oud-president Nelson Mandela van Zuid-Afrika keert onaangekondigd terug naar zijn huis in Johannesburg na een lang verblijf in een ziekenhuis in Pretoria.
19 november » De officier van justitie in Boekarest eist 18 jaar celstraf tegen Radu Dogaru, een van de hoofdverdachten van de diefstal van zeven schilderijen uit de Kunsthal Rotterdam.
17 december » In Nederland neemt de Eerste Kamer der Staten-Generaal de gerestaureerde Amalia van Solmsgalerij in gebruik.
Dag van begraven 15 februari 2013
De temperatuur op 15 februari 2013 lag tussen 1,1 °C en 8,0 °C en was gemiddeld 4,2 °C. Er was 0,1 mm neerslag gedurende 0,2 uur. Er was 2,7 uur zonneschijn (27%). Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
20 januari » De Amerikaanse president Barack Obama legt in de "Blue Room" van het Witte Huis de eed af voor zijn tweede ambtstermijn.
22 januari » Drie Roemenen worden in Boedapest opgepakt voor de roof op de Kunsthal Rotterdam in oktober.
30 januari » De Europese Commissie maant Roemenië om meer vaart te maken bij de hervormingen van het juridisch systeem en de rechtsstaat.
20 juli » In Barcelona behaalt de Amerikaanse Haley Anderson de wereldtitel bij zwemmen in open water op de 5 kilometer.
8 november » Tyfoon Haiyan, een van de zwaarste stormen ooit, trekt over de Filipijnen. Hierbij komen meer dan 10.000 mensen in met name de Visayas om het leven.
10 november » Een leidster van een Zuid-Afrikaans weeshuis met aidswezen wordt aangehouden, omdat ze twintig kinderen zou hebben vergiftigd in een buitenwijk van Pretoria.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Claudia Vreugdenhil, "Stamboom Kaptein", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-kaptein/I3208.php : benaderd 24 februari 2026), "Nicolaas Johannes CAPTEIN (1925-2013)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.