De temperatuur op 28 augustus 1928 lag tussen 11,1 °C en 20,7 °C en was gemiddeld 16,0 °C. Er was 6,7 uur zonneschijn (48%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
14 maart » Florentino Feliciano, Filipijns rechtsgeleerde en rechter († 2015)
15 juli » De Luxemburgse wielrenner Nicolas Frantz wint de 22e editie van de Ronde van Frankrijk.
28 juli » Prins Hendrik opent de Olympische Spelen in Amsterdam.
11 augustus » Marie Braun wint tijdens de Olympische Spelen van Amsterdam goud op de 100 meter rugslag. Ook ruiter Charles Pahud de Mortanges, de ruiterequipe en bokser Bep van Klaveren winnen goud.
12 augustus » Sluitingsceremonie van de Olympische Spelen in Amsterdam.
21 oktober » Opening van het Stadio Sandro Cabassi in Carpi, Italië.
Dag van overlijden 7 augustus 2009
De temperatuur op 7 augustus 2009 lag tussen 15,5 °C en 28,3 °C en was gemiddeld 21,6 °C. Er was 5,9 uur zonneschijn (39%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
Van donderdag 22 februari 2007 tot donderdag 14 oktober 2010 was er in Nederland het kabinet Balkenende IV met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
1 april » Start van JOE fm, een commercieel radiostation van Medialaan.
16 mei » Een demonstratie tegen homofobie in Rusland wordt met geweld neergeslagen door de Russische regering. Hierbij worden er zeker 20 mensen opgepakt, waaronder een journalist van de Gay Krant.
26 mei » In de nacht van 25 op 26 mei worden delen van België en Nederland getroffen door een van de zwaarste onweersfronten van de laatste jaren, met hagelstenen tot 10cm in doorsnede en 4 tot 5 bliksemontladingen per seconde.
3 juni » De KRO zendt de allerlaatste aflevering van Toen was geluk heel gewoon uit.
28 juni » Het Braziliaans voetbalelftal wint voor de derde keer in de historie de Confederations Cup.
16 september » Als protest op de lage melkprijzen gieten melkboeren 3 miljoen liter melk uit in het Waalse Ciney.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Claudia Vreugdenhil, "Stamboom Kaptein", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-kaptein/I17717.php : benaderd 3 maart 2026), "Gerrit Jan Oudelaar (1928-2009)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.