De temperatuur op 9 mei 1921 lag tussen 6,2 °C en 18,5 °C en was gemiddeld 11,2 °C. Er was 1,9 mm neerslag. Er was 6,8 uur zonneschijn (44%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
9 februari » In Polen sterft de laatste in de vrije natuur levende wisent. In het begin van de 21e eeuw is de wisent geherintroduceerd en komt hij weer voor in het wild.
25 februari » Georgië wordt bezet door de Sovjet-Unie.
8 maart » Verkoos het Internationale Vrouwensecretariaat van de Communistische of Derde Internationale, definitief tot Internationale Vrouwendag.
1 juli » Oprichting van de Communistische Partij van China in Sjanghai.
4 augustus » De Franse uitvinder Édouard Belin verstuurt draadloos een fax over de Atlantische Oceaan.
19 september » Mohammed Abdelkrim El Khattabi roept de Confederale Republiek van de Stammen van de Rif uit.
Trouwdag 12 april 1951
De temperatuur op 12 april 1951 lag tussen -0,4 °C en 11,0 °C en was gemiddeld 6,6 °C. Er was 0,2 mm neerslag. Er was 3,4 uur zonneschijn (25%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
Van 15 maart 1951 tot 2 september 1952 was er in Nederland het kabinet Drees I met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
8 februari » Verheffing van de Apostolische prefectuur Banka en Billiton in Indonesië tot Apostolisch vicariaat Pangkal-Pinang.
15 maart » In Nederland treedt het kabinet-Drees I aan.
5 april » Julius en Ethel Rosenberg worden ter dood veroordeeld na schuldig bevonden te zijn aan spionage voor de Sovjet-Unie.
1 juni » De eerste cartoon van WiBo verschijnt op de voorpagina van de Volkskrant.
16 oktober » Mies Bouwman maakt haar debuut op de Nederlandse televisie als omroepster bij de KRO.
16 november » Leeuwarden: Kneppelfreed
Dag van overlijden 17 januari 2016
De temperatuur op 17 januari 2016 lag tussen -5,6 °C en 3,0 °C en was gemiddeld -1,0 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 6,0 uur zonneschijn (72%). Het was vrijwel onbewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
3 februari » Bij een explosie in een vliegtuig, een Airbus A321 van Daallo Airlines, wordt een gat in de romp geslagen, waardoor een man naar buiten wordt gezogen. Het toestel is onderweg van de Somalische hoofdstad Mogadishu naar Djibouti.
11 april » Voetbalclub Sparta behaalt de titel in de eerste divisie en keert na zes jaar terug in de Eredivisie.
15 april » De Venezolaanse regering zet de klok een half uur vooruit. President Nicolás Maduro hoopt dat zijn inwoners in de avond minder elektriciteit nodig hebben met het extra half uurtje daglicht. Venezuela kampt met tekorten op het elektriciteitsnetwerk.
22 april » Roemenië mag dit jaar niet meedoen aan het Eurovisiesongfestival door schulden van omroep TVR aan de EBU.
7 juli » De Nederlander Churandy Martina wint de 100 meter tijdens de Europese kampioenschappen atletiek 2016 in Amsterdam.
10 juli » Portugal wint het EK voetbal in en tegen Frankrijk.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Claudia Vreugdenhil, "Stamboom Kaptein", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-kaptein/I14946.php : benaderd 5 maart 2026), "Dirkje KAPTIJN (1921-2016)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.