De temperatuur op 11 februari 1916 lag tussen -1,5 °C en 5,8 °C en was gemiddeld 2,3 °C. Er was 1,5 mm neerslag. Er was 2,9 uur zonneschijn (30%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
10 januari » Rusland opent een offensief in de Kaukasus tegen de Duitse troepen.
7 februari » Wales wordt een zelfstandige rooms-katholieke kerkprovincie met het Aartsbisdom Cardiff en het Bisdom Menevia.
21 februari » Frankrijk - begin van de Slag om Verdun.
17 juli » Het Uruguayaans voetbalelftal wint de eerste editie van de Copa América door naaste concurrent Argentinië in de slotwedstrijd op 0-0 te houden.
19 september » De Force Publique onder Charles Tombeur verslaat het leger van Duits-Oost-Afrika in de Slag bij Tabora.
15 december » Einde van de Slag om Verdun.
Trouwdag 16 maart 1944
De temperatuur op 16 maart 1944 lag tussen 0,8 °C en 10,1 °C en was gemiddeld 4,8 °C. Er was 6,7 uur zonneschijn (57%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
4 augustus » Anne Frank wordt, na te zijn verraden, opgepakt in Amsterdam. Ze was ondergedoken in het achterhuis van Prinsengracht 263 te Amsterdam.
15 augustus » Operatie Dragoon: de Geallieerden vallen Zuid-Frankrijk aan.
28 augustus » Marseille en Toulon worden bij Operatie Dragoon bevrijd door de geallieerden.
11 september » Bij een RAF-bombardement op Darmstadt komen zo'n 11.500 mensen om.
12 november » Britse bommenwerpers brengen in de Tromsøfjord de Tirpitz tot zinken
24 december » Tijdens kerstavond wordt het Belgische troepenschip Léopoldville vlak bij Cherbourg getorpedeerd door de U 486. Zo'n 515 Amerikaanse soldaten komen hierbij om het leven, alsook 5 bemanningsleden, waaronder kapitein Charles Limbor.
Dag van overlijden 26 februari 2018
De temperatuur op 26 februari 2018 was gemiddeld -3,3 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 7,1 uur zonneschijn (67%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
28 april » Na tien seizoenen stopt het populaire satirische televisieprogramma De Kwis.
9 mei » De Belgische club Lierse SK wordt opgeheven
20 mei » In Rotterdam verliest Sparta en degradeert uit de eredivisie, het wordt 1-3 en daardoor promoveert tegenstander FC Emmen voor het eerst in de historie naar de hoogste divisie. De Graafschap doet dat ook na winst in het tweeluik tegen Almere City.
12 juni » Historische ontmoeting tussen de Verenigde Staten (Donald Trump) en Noord-Korea (Kim Jong-un) op het eiland Sentosa (Singapore). Beide staatshoofden ondertekenen een document waarin wordt gesteld dat Noord-Korea zich verplicht tot nucleaire ontwapening.
12 juli » Femke Halsema is geïnstalleerd als nieuwe burgemeester van Amsterdam. Zij is de eerste vrouwelijke burgemeester van de hoofdstad.
2 oktober » Annet Schaap ontvangt de Gouden Griffel voor haar boek Lampje.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Claudia Vreugdenhil, "Stamboom Kaptein", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-kaptein/I12923.php : benaderd 13 januari 2026), "Annigje Kaptein (1916-2018)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.