De temperatuur op 11 februari 1916 lag tussen -1,5 °C en 5,8 °C en was gemiddeld 2,3 °C. Er was 1,5 mm neerslag. Er was 2,9 uur zonneschijn (30%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
19 juli » De Slag bij Fromelles vindt plaats (ook nog op 20 juli). In de Australische geschiedenisboeken staat deze slag vermeld als "de bloedigste 24 uren van Australië". Meer dan 5500 Australiërs komen om in de strijd tegen de Duitsers, die gestationeerd zijn nabij Fromelles.
15 augustus » Oprichting van de Mexicaanse voetbalclub Atlas Guadalajara.
7 oktober » De Provinciale Utrechtse Elektriciteits Maatschappij wordt opgericht.
18 november » De slag aan de Somme eindigt.
1 december » De Franse priester en kluizenaar Charles de Foucauld (58) wordt bij een overval van leden van de Touareg in zijn hut in Tamanrasset in Algerije doodgeschoten.
Trouwdag 16 maart 1944
De temperatuur op 16 maart 1944 lag tussen 0,8 °C en 10,1 °C en was gemiddeld 4,8 °C. Er was 6,7 uur zonneschijn (57%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
20 juli » Bomaanslag van kolonel Claus Schenk Graf von Stauffenberg op het leven van Adolf Hitler mislukt.
23 augustus » In Warnsveld wordt een temperatuur van 38,6°C gemeten; de hoogste dagtemperatuur ooit sinds het begin van de metingen in Nederland. Pas in 2019 werd dit record verbroken.
23 augustus » Oblast Pskov wordt gesticht als afsplitsing van oblast Leningrad.
5 september » Dolle Dinsdag: Nederland wacht tevergeefs op de bevrijders.
24 december » Tijdens kerstavond wordt het Belgische troepenschip Léopoldville vlak bij Cherbourg getorpedeerd door de U 486. Zo'n 515 Amerikaanse soldaten komen hierbij om het leven, alsook 5 bemanningsleden, waaronder kapitein Charles Limbor.
Dag van overlijden 26 februari 2018
De temperatuur op 26 februari 2018 was gemiddeld -3,3 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 7,1 uur zonneschijn (67%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
3 januari » In Nederland gaan naar aanleiding van een westerstorm voor het eerst alle stormvloedkeringen tegelijk dicht.
27 juni » Vandaag is bekend gemaakt dat Femke Halsema de nieuwe burgemeester van Amsterdam is geworden.
12 juli » Femke Halsema is geïnstalleerd als nieuwe burgemeester van Amsterdam. Zij is de eerste vrouwelijke burgemeester van de hoofdstad.
20 september » Bij een treinongeluk in Oss komen 4 jonge kinderen om het leven. De trein botste met een stint, er zijn ook 2 personen zwaar gewond geraakt.
29 november » De 100e aflevering van Help, mijn man is Klusser! is uitgezonden.
5 december » Anderhalf miljoen kijkers voor Sint & Paul pakken uit!. Bij Paul de Leeuw kwamen de huidige Sint (Hans Kesting) en de voormalige Sint (Bram van der Vlugt) tegelijkertijd op het podium.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Claudia Vreugdenhil, "Stamboom Kaptein", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-kaptein/I12923.php : benaderd 13 januari 2026), "Annigje Kaptein (1916-2018)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.