14 januari » De 6962 meter hoge Aconcagua in Argentinië wordt door Matthias Zurbriggen voor de eerste maal beklommen.
4 maart » William McKinley wordt beëdigd als 25e president van de Verenigde Staten
12 juni » Karl Elsener vraagt octrooi aan op het Zwitsers zakmes (Original Offiziersmesser).
13 juli » Guglielmo Marconi verkrijgt octrooi op de draadloze telegraaf.
20 augustus » De Britse legerarts Ronald Ross ontdekt dat tropische steekmuggen de overbrenger zijn van malaria.
31 oktober » Frankrijk eist het atol Bassas da India op.
Trouwdag 10 juli 1928
De temperatuur op 10 juli 1928 lag tussen 9,5 °C en 22,0 °C en was gemiddeld 15,9 °C. Er was 0,4 mm neerslag. Er was 8,7 uur zonneschijn (53%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
15 mei » Mickey Mouse heeft zijn eerste optreden in de tekenfilm Plane Crazy.
5 augustus » De eerste marathon van Amsterdam wordt gelopen als onderdeel van de Olympische Zomerspelen 1928.
9 augustus » Tijdens de Olympische Spelen in Amsterdam wint de Nederlandse gymnastiekploeg goud. Zij zijn de eerste Nederlandse vrouwelijke olympische kampioenen.
1 september » De president van Albanië kroont zichzelf tot koning onder de naam Zog.
1 november » In Bergamo wordt het Stadio Atleti Azzurri d'Italia officieel geopend.
1 december » In Utrecht wordt het spoorwegmuseum geopend
Dag van overlijden 10 maart 1963
De temperatuur op 10 maart 1963 lag tussen 3,5 °C en 9,5 °C en was gemiddeld 6,7 °C. Er was 5,1 mm neerslag gedurende 7,8 uur. Er was 0,4 uur zonneschijn (3%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
5 mei » Eerste levertransplantatie ooit, uitgevoerd door Thomas Starlz.
14 juni » Lancering van de Vostok 5 met aan boord Valeri Bykovski.
16 juni » Lancering van de Vostok 6 met aan boord Valentina Teresjkova voor een gezamenlijke vlucht met Vostok 5. Teresjkova wordt daarmee de eerste vrouw in de ruimte.
26 juni » John F. Kennedy spreekt tijdens een toespraak in West-Berlijn de beroemde woorden: "All free men, wherever they may live, are citizens of Berlin, and, therefore, as a free man, I take pride in the words 'Ich bin ein Berliner!'"
23 oktober » Wielervereniging De Windmolens uit Geffen wordt opgericht.
24 november » President Lyndon B. Johnson bevestigt dat de Verenigde Staten militaire en economische steun zullen blijven verlenen aan Zuid-Vietnam.
Dag van begraven 15 maart 1963
De temperatuur op 15 maart 1963 lag tussen 4,2 °C en 13,6 °C en was gemiddeld 7,8 °C. Er was 3,3 uur zonneschijn (28%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
11 juni » Inschrijving van de eerste twee zwarte studenten aan de University of Alabama wordt urenlang tegengehouden door gouverneur van Alabama George Wallace met de actie Stand in the Schoolhouse Door. Maar president John F. Kennedy heeft de Nationale Garde van de staat onder federaal gezag geplaatst, en laat deze de toegang vrijmaken.
16 juni » Lancering van de Vostok 6 met aan boord Valentina Teresjkova voor een gezamenlijke vlucht met Vostok 5. Teresjkova wordt daarmee de eerste vrouw in de ruimte.
26 juni » Oprichting van de Ecuadoraanse voetbalclub Universidad Católica.
1 november » Eerste aflevering van het tv-programma Voor de vuist weg van presentator Willem Duys.
23 november » De eerste aflevering van de populaire tv-serie Doctor Who wordt uitgezonden op de BBC.
28 november » Cape Canaveral, de kaap met de nabijgelegen ruimtehavens in Florida, wordt hernoemd tot Cape Kennedy.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Rolf Kapma, "Stamboom Kapma", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-kapma/I9272.php : benaderd 16 maart 2026), "Willem Hendriks Jongsma (1897-1963)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.