Stamboom Kapma » Gerrit Jan (Gerhard Johann) van Gelder (1875-1955)

Persoonlijke gegevens Gerrit Jan (Gerhard Johann) van Gelder 

Bronnen 1, 2, 3

Gezin van Gerrit Jan (Gerhard Johann) van Gelder

(1) Hij is getrouwd met Amalia Bernhardina Wilhelmina Brosowski.

Zij zijn getrouwd op 2 januari 1902 te Borbeck, Essen, Rheinland, Preußen, Germany, hij was toen 26 jaar oud.Bron 5

broers en zussen van Opa

Mina -> Amalia Bernhardina Wilhelmina

Frits -> Friedrich

Hans -> Johannes

Wim -> Leonard Anton Willem

Charlotte-> Charlotte

Anita - Tiela Kloosterzuster: geboren in Duitsland ???

woonplaatsen

1904 Borbeck (bij Essen)

1907-1910 Überruhr

1911 kerkrade

1914 Wim in sittard geboren

1916-1919 Heerlen


Kind(eren):



(2) Hij is getrouwd met Maria Bertha Weinreich.

Zij zijn getrouwd op 6 februari 1925 te Nieuwenhagen, Limburg, Netherlands, hij was toen 49 jaar oud.Bron 6


Notities over Gerrit Jan (Gerhard Johann) van Gelder

In bestanden Burgerlijke Stand (tot tweede huwelijk met Weinreich 1925): Gerhard Johann daarna weer Gerrit Jan


>±mei 1910 nog in Uberrühr (geboorte Ida Hermina - overleden 2 januari 1911 te Kerkrade)


kinderen:Anita -Tiela = Anit, Mina = Amalia ...????, Frits = Friedrich ..Hans = Johannes ..., Wim = Leonard Anton Willem ??? Charlotte = Charlotte ...bron: Aaltje Elbertsen


 


Burgerlijke stand Heerlen geboorten 22 t.mt. 28 apr 1931


von Gelder- koonen z. Is hij getrouwd geweest met  koonen?  Zijn zus is ook getrouwd met een  koonen

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Gerrit Jan (Gerhard Johann) van Gelder?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Gerrit Jan (Gerhard Johann) van Gelder

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. (Niet openbaar)
  2. (Niet openbaar)
  3. (Niet openbaar)
  4. Oldebroek, archief 207, inventaris­num­mer 3477, 16-03-1875, aktenummer 42
  5. (Niet openbaar)
  6. Burgerlijke Stand in Limburg, Nieuwenhagen, archief 12.074, inventaris­num­mer 21, 6 februari 1925, aktenummer 3

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 15 maart 1875 lag rond de 10,2 °C. De winddruk was 3 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 43%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
  • In het jaar 1875: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 3 maart » In Parijs gaat Bizets opera Carmen in première. Het publiek is gechoqueerd en jouwt Bizet uit.
    • 15 maart » Paus Pius IX creëert elf nieuwe kardinalen, onder wie de Poolse oud-nuntius in België Mieczyslaw Ledóchowski en de Belgische aartsbisschop van Mechelen Victor Augustus Dechamps.
    • 30 april » Inwijding van Begraafplaats Sint Barbara in Utrecht.
    • 20 mei » De Meterconventie wordt getekend.
    • 8 september » Oprichting van het Gezelschap van het Goddelijk Woord door de Duitse priester Arnold Janssen.
    • 23 september » William Bonney ("Billy the Kid") wordt voor de eerste keer gearresteerd.
  • De temperatuur op 6 februari 1925 lag tussen 3,8 °C en 7,9 °C en was gemiddeld 6,3 °C. Er was 5,9 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • Van 4 augustus 1925 tot 8 maart 1926 was er in Nederland het kabinet Colijn I met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • In het jaar 1925: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,3 miljoen inwoners.
    • 3 januari » Benito Mussolini kondigt aan dat hij de dictator wordt van Italië.
    • 19 maart » Bisschopswijding van Angelo Roncalli, apostolisch visitator in Bulgarije, in Rome door kardinaal Giovanni Tacci Porcelli.
    • 16 april » In Sofia vinden bij een bomaanslag in de Sveta Nedeliakathedraal 150 mensen de dood.
    • 19 april » Oprichting van de Chileense voetbalclub Colo-Colo.
    • 31 oktober » Ahmad Sjah Qajar, de laatste sjah van de dynastie der Kadjaren van Iran wordt afgezet
    • 25 december » Het Argentijns voetbalelftal wint voor de tweede keer de Copa América door in de slotwedstrijd met 2-2 gelijk te spelen tegen naaste belager Brazilië.
  • De temperatuur op 20 juni 1955 lag tussen 14,3 °C en 18,1 °C en was gemiddeld 15,7 °C. Er was 0,2 mm neerslag gedurende 0,6 uur. Er was -0,1 uur zonneschijn (0%). Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 2 september 1952 tot 13 oktober 1956 was er in Nederland het kabinet Drees II met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
  • In het jaar 1955: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 10,7 miljoen inwoners.
    • 17 januari » De USS Nautilus vaart als eerste kernonderzeeër uit.
    • 12 maart » Openingsceremonie van de tweede Pan-Amerikaanse Spelen, gehouden in Mexico-Stad.
    • 29 mei » Eerste file in Nederland.
    • 11 juni » Tijdens de 24 uur van Le Mans komen 83 mensen om het leven nadat de auto van Pierre Levegh uit de baan raakt. Na het ongeluk wordt autosport verboden in Frankrijk, West-Duitsland en Zwitserland. Het verbod in Zwitserland bestaat nog steeds.
    • 21 september » Voor het eerst is er een Nederlandse voetbalclub in een Europacuptoernooi actief. PSV verliest uit met 6-1 van Rapid Wien.
    • 22 november » De eerste Russische waterstofbom wordt tot ontploffing gebracht.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Gelder


De publicatie Stamboom Kapma is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Rolf Kapma, "Stamboom Kapma", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-kapma/I527.php : benaderd 22 februari 2026), "Gerrit Jan (Gerhard Johann) van Gelder (1875-1955)".