De temperatuur op 11 november 1912 lag tussen 2,4 °C en 8,9 °C en was gemiddeld 5,5 °C. Er was 10,8 mm neerslag. Er was -0,1 uur zonneschijn (0%). De gemiddelde windsnelheid was 6 Bft (krachtige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
1 januari » In China wordt de republiek uitgeroepen.
12 februari » Er komt een eind aan de Mantsjoe Qing-dynastie met de abdicatie van de 12-jarige keizer van China Pu-Yi.
14 maart » Charles van Acker, Belgisch-Amerikaans autocoureur († 1998)
30 maart » Frankrijk vormt een protectoraat over Marokko.
10 april » De Titanic verlaat de haven van Southampton, Engeland.
20 juli » De Amerikaanse zwemmer Duke Kahanamoku verbetert in Hamburg het wereldrecord op de 100 meter vrije slag tot 1.01,6. Het oude record (1.02,4) stond sinds 6 april van hetzelfde jaar op naam van de Duitser Kurt Bretting.
Trouwdag 17 mei 1930
De temperatuur op 17 mei 1930 lag tussen 6,3 °C en 19,7 °C en was gemiddeld 13,8 °C. Er was 5,7 uur zonneschijn (36%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
22 april » Het Verenigd Koninkrijk, Japan en de Verenigde Staten tekenen in Londen een verdrag waarin de onderzeebootoorlog en de bouw van marineschepen worden gereguleerd.
30 mei » In Łódź wordt het Stadion Widzewa in gebruik genomen, de thuisbasis van de Poolse voetbalclub Widzew Łódź.
13 juli » Het eerste wereldkampioenschap voetbal begint in Uruguay. Lucien Laurent van Frankrijk scoort in de negentiende minuut van de openingswedstrijd tegen Mexico het allereerste WK-doelpunt.
30 juli » Uruguay wint het WK voetbal door in de finale Argentinië te verslaan met 4-2.
8 september » Richard Drew vindt het Scotch-kleefband uit.
2 november » Haile Selassie wordt tot keizer van Ethiopië gekroond.
Dag van overlijden 5 april 1979
De temperatuur op 5 april 1979 lag tussen 0,7 °C en 6,4 °C en was gemiddeld 3,9 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 0,4 uur zonneschijn (3%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
Van maandag 19 december 1977 tot vrijdag 11 september 1981 was er in Nederland het kabinet Van Agt I met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA/KVP).
9 april » Björn Borg lost Jimmy Connors na 84 weken af als nummer één op de wereldranglijst der tennisprofessionals, nadat de Zweed die positie in 1977 ook al één week in handen heeft gehad.
22 mei » In een herhaling van de WK-finale van 1978 blijven Nederland en Argentinië in Bern steken op een 0-0 gelijkspel. De Zuid-Amerikanen winnen het oefenduel na het nemen van strafschoppen (8-7). Jan Peters van AZ'67 en Jan Peters van Feyenoord missen allebei een penalty. Ajacied Simon Tahamata maakt zijn debuut voor Oranje.
25 mei » Honderd mensen worden in Cotonou, de hoofdstad van Benin, bij verstek ter dood veroordeeld vanwege hun betrokkenheid bij de mislukte staatsgreep op 16 januari 1977.
11 juli » Het ruimtestation Skylab komt terug op aarde.
20 september » Oprichting van de Poolse voetbalclub Górnik Łęczna.
21 november » Het Nederlands voetbalelftal dwingt deelname af aan het EK voetbal 1980 door in Leipzig met 3-2 te winnen van de DDR. Het duel wordt ontsierd door rode kaarten voor Tscheu La Ling (Nederland) en Konrad Weise (DDR).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Rolf Kapma, "Stamboom Kapma", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-kapma/I509219.php : benaderd 1 februari 2026), "Trijntje Pultrum (1912-1979)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.