Stamboom Kapma » Hinke Ates Dam (1874-1946)

Persoonlijke gegevens Hinke Ates Dam 

Bronnen 1, 2, 3

Gezin van Hinke Ates Dam

Zij is getrouwd met Jan Durks van Dellen.Bron 4

Zij zijn getrouwd op 22 mei 1897 te Achtkarspelen, Friesland, Netherlands, zij was toen 22 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Renskje van Dellen  1899-1914
  2. Durk van Dellen  1903-1907
  3. Ate van Dellen  1905-1991
  4. Sjoukje van Dellen  1908-1991

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hinke Ates Dam?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hinke Ates Dam

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hinke Ates Dam


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. OpenArchieven.nl, via https://www.openarch.nl/frl:cd159263-172..., xxx-template
    Geboorte op 23 mei 1874
    =
    Vader
    Ate Dam

    Moeder
    Jantje Wijnalda

    14
    Kind (vrouwelijk)
    Hinke Dam, geboren op 23 mei 1874

    Bronvermelding
    AlleFriezen
    AlleFriezen te Leeuwarden, BS Geboorte
    Burgerlijke Stand Achtkarspelen - Tresoar, Bron: boek, Deel: 1041, Periode: 1874, Achtkarspelen, archief 30-01, inventaris­num­mer 1041, 23 mei 1874, Geboorteregister 1874, aktenummer 129
    Huwelijksakte nr 499
  2. (Niet openbaar)
  3. (Niet openbaar)
  4. OpenArchieven.nl, via https://www.openarch.nl/frl:fc49bccc-afb..., 5 april 1897
    Huwelijk op 22 mei 1897 te Achtkarspelen
    =
    Vader van de bruidegom
    Durk Ruurds van Dellen

    Moeder van de bruidegom
    Renskje Hayes Wijma

    =
    10
    Bruidegom
    Jan van Dellen, geboren te Surhuisterveen, 28 jaar oud

    14
    Bruid
    Hinke Dam, geboren te Surhuisterveen, 22 jaar oud

    =
    Vader van de bruid
    Ate Dam

    Moeder van de bruid
    Jantje Wijnalda


    Bronvermelding
    AlleFriezen
    AlleFriezen te Leeuwarden, BS Huwelijk
    Burgerlijke Stand Achtkarspelen - Tresoar, Bron: boek, Deel: 2035, Periode: 1897, Achtkarspelen, archief 30-01, inventaris­num­mer 2035, 22 mei 1897, Huwelijksregister 1897, aktenummer 30
    Overlijdensakte 76

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 23 mei 1874 lag rond de 14,4 °C. Er was 4 mm neerslag. De winddruk was 8 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 91%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 6 juli 1872 tot 27 augustus 1874 was er in Nederland het kabinet De Vries - Fransen van de Putte met als eerste ministers Mr. G. de Vries Azn. (liberaal) en I.D. Fransen van de Putte (liberaal).
  • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
  • In het jaar 1874: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Afschaffing van de 'differentiële rechten' in Nederlands-Indië; de in- en uitvoerrechten worden gelijk voor Nederlanders en buitenlanders. Minister van Koloniën Fransen van de Putte verwezenlijkt hiermee een belangrijk liberaal programmapunt.
    • 1 januari » De stad New York annexeert de Bronx.
    • 14 maart » Anton Philips, Nederlands industrieel († 1951)
    • 15 april » In Parijs start een groep jonge, voornamelijk impressionistische kunstenaars een geruchtmakende expositie.
    • 5 juni » K.S.R.V. Njord opgericht, eerste Nederlandse studentenroeivereniging.
  • De temperatuur op 22 mei 1897 lag rond de 14,9 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 71%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • In het jaar 1897: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Brooklyn gaat samen met New York.
    • 18 mei » Oprichting van de Chileense voetbalclub Unión Española
    • 12 juni » Karl Elsener vraagt octrooi aan op het Zwitsers zakmes (Original Offiziersmesser).
    • 13 juli » Guglielmo Marconi verkrijgt octrooi op de draadloze telegraaf.
    • 18 juli » In Parijs wordt het Parc des Princes officieel geopend.
    • 20 augustus » De Britse legerarts Ronald Ross ontdekt dat tropische steekmuggen de overbrenger zijn van malaria.
  • De temperatuur op 18 maart 1946 lag tussen 1,7 °C en 8,2 °C en was gemiddeld 5,0 °C. Er was 0,1 uur zonneschijn (1%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
  • Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
  • In het jaar 1946: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,3 miljoen inwoners.
    • 10 februari » Het Argentijns voetbalelftal wint voor de achtste keer de Copa América door in de slotwedstrijd met 2-0 te winnen van Brazilië.
    • 24 maart » Eerste uitzending van Alistair Cookes Letter from America.
    • 16 mei » Demonstratie van de eerste magnetische bandrecorder door Jack Mullin.
    • 21 mei » De KLM begint als eerste luchtvaartmaatschappij op het Europese vasteland een luchtdienst op New York.
    • 2 juni » Na een volksraadpleging wordt Italië een republiek.
    • 23 augustus » Stichting van de deelstaat Noordrijn-Westfalen in Duitsland en tevens opheffing van de Rijnprovincie en provincie Hannover.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Dam

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Dam.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Dam.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Dam (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Kapma is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Rolf Kapma, "Stamboom Kapma", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-kapma/I509193.php : benaderd 2 maart 2026), "Hinke Ates Dam (1874-1946)".