Stamboom Kapma » Berend Hindriks Garrelds (1820-1890)

Persoonlijke gegevens Berend Hindriks Garrelds 

Bronnen 1, 2

Gezin van Berend Hindriks Garrelds

(1) Hij is getrouwd met Trijntje Drenth.

Zij zijn getrouwd op 15 mei 1862 te Zuidhorn, Groningen, Netherlands, hij was toen 42 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Reinhard Garrelds  1863-1939 
  2. Geesien Garrelds  1865-1909 


(2) Hij is getrouwd met Gezina Geerts Duit.

Zij zijn getrouwd op 2 februari 1850 te Bellingswolde, Groningen, Netherlands, hij was toen 29 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Antje Garrelds  1850-????
  2. Wubbiena Garrelds  1851-????

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Berend Hindriks Garrelds?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Berend Hindriks Garrelds

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Berend Hindriks Garrelds

Berend Hindriks Garrelds
1820-1890

(1) 1862
(2) 1850

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Nederland, huwelijken, 1565 - 1892
    Rijna Bosman & Reinhard Garrelds<br>Huwelijk: 29 jun 1884 - Groningen, Groningen, Netherlands<br>Echtgenote: Rijna Bosman<br>  Geboorte: 15 mei 1860 - Oostwold<br>  Burgerlijke staat: Single<br>  Vader: Hendrik Bosman<br>  Moeder: Aaltje Bos<br>Echtgenoot: Reinhard Garrelds<br>  Geboorte: 11 jun 1863 - Noordhorn<br>  Burgerlijke staat: Single<br>Vader: Berent Garrelds<br>Moeder: Trijntje Drenth<br>Leeftijd: 21<br>Leeftijd partner: 24<br>Indexeren Project (Batch) Nummer: M90342-7<br>Oorsprong systeem: Netherlands-EASy<br>GS film nummer: 1300482<br>Referentie-ID: Item 6 #185
  2. Schenk & Pruijt Website, Schenk, via https://www.schenk.nl/genealogie/getpers...
    NaamBerend Hindriks Garrelds [1, 2, 3]
    Geboren24 feb 1820 Bellingwolde, Groningen, Nederland Vindt alle personen met gebeurtenissen op deze locatie [4, 5, 6]
    GeslachtMannelijk
    NaamsvariatieBerend Garrelds [7, 8, 9, 10, 11, 12]
    NaamsvariatieBerend Garrels [4, 5, 6]
    NaamsvariatieBerent Garrelds [13, 14, 15, 16, 17]
    Beroeptussen 1850 en 1851 [3, 6, 18]
    dagloner [day-labourer]
    Beroeptussen 1854 en 1856 [7, 9, 11, 12]
    veldwachter [village policeman]
    Beroeptussen 1859 en 1884 [1, 5, 10, 13, 14, 17, 19, 20]
    rijksveldwachter [state constable]
    Beroeptussen 1887 en 1890 [8, 16, 21]
    brugwachter [bridge-keeper]
    Overleden8 mei 1890 Groningen, Groningen, Nederland Vindt alle personen met gebeurtenissen op deze locatie [22]
    Aantekeningen
    Aan Berend Garrelds werd in de jaren voor zijn overlijden een overheidspensioen van ƒ 172,- wegens ouderdom toegekend. Na zijn overlijden ontving zijn weduwe, Trijntje Drenth, ƒ 159. [23, 24, 25]
    Persoon-IDI7004 Schenk-Pruijt | GARRELDS #2-tak
    Laatst gewijzigd op2 sep 2012

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 24 februari 1820 lag rond de 8,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: half bewolkt omtrent betrokken. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1820: Bron: Wikipedia
    • 1 januari » Staatsgreep in Spanje door generaal Rafael del Riego.
    • 11 januari » In Frankrijk wordt het eerste roestvrij staal geproduceerd.
    • 30 januari » Edward Bransfield ontdekt Antarctica.
    • 14 maart » Victor Emanuel II van Italië, koning van Italië († 1878)
    • 15 maart » Het noordoostelijke deel van de Amerikaanse staat Massachusetts wordt afgesplitst, en vormt de staat Maine.
    • 11 mei » Tewaterlating van de HMS Beagle.
  • De temperatuur op 2 februari 1850 lag rond de 7,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Typering van het weer: betrokken. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 1 november 1849 tot 19 april 1853 was er in Nederland het kabinet Thorbecke I met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1850: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 18 maart » American Express wordt opgericht door Henry Wells & William Fargo.
    • 10 juni » Bijzetting van prins Maurits der Nederlanden in de grafkelder van de Nieuwe Kerk te Delft.
    • 19 juni » Huwelijk van kroonprins Karel van Zweden en prinses Louise der Nederlanden in Stockholm.
    • 20 september » Slavenhandel wordt afgeschaft in het Amerikaanse District of Columbia.
    • 29 september » Herstel van de rooms-katholieke bisschoppelijke hiërarchie in Engeland en Wales met het Aartsbisdom Westminster en twaalf bisdommen.
    • 16 december » Vier schepen arriveren in Lyttleton (Nieuw-Zeeland) om Christchurch te stichten.
  • De temperatuur op 8 mei 1890 lag rond de 14,1 °C. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 74%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
  • In het jaar 1890: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 14 maart » Heiligverklaring van Liduina van Schiedam door Paus Leo XIII.
    • 20 maart » Otto von Bismarck wordt ontslagen als Duits rijkskanselier.
    • 10 juli » Wyoming wordt een staat van de Verenigde Staten.
    • 1 oktober » Het Yosemite National Park in de Amerikaanse staat Californië wordt opgericht.
    • 23 november » Koning Willem III sterft zonder mannelijke nakomelingen. Zijn enige dochter, de 10-jarige prinses Wilhelmina, volgt hem op als Koningin der Nederlanden, onder het regentschap van haar moeder, koningin Emma.
    • 4 december » Het stoffelijk overschot van Koning Willem III wordt bijgezet in Delft.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Garrelds

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Garrelds.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Garrelds.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Garrelds (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Kapma is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Rolf Kapma, "Stamboom Kapma", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-kapma/I232.php : benaderd 12 januari 2026), "Berend Hindriks Garrelds (1820-1890)".