De temperatuur op 27 juli 1940 lag tussen 8,5 °C en 18,1 °C en was gemiddeld 12,4 °C. Er was 8,4 mm neerslag gedurende 4,3 uur. Er was 1,3 uur zonneschijn (8%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
21 april » Het Nederlands voetbalelftal speelt tegen België. Het is de laatste interlandwedstrijd onder leiding van Bob Glendenning. Langer dan de Engelse trainer hield niemand het bij de nationale ploeg uit: op 2 november 1924 debuteerde hij.
17 mei » Tweede Wereldoorlog: Duitsland bezet Brussel.
18 juni » Charles de Gaulle roept vanuit Londen per radio Frankrijk op de strijd voort te zetten, hoewel het zojuist onder de voet gelopen is door nazi-Duitsland.
25 juni » De Nederlandse onderzeeboot O 13 keert niet terug van een patrouille op de Noordzee en wordt officieel als vermist beschouwd.
3 juli » De Britse Royal Navy vernietigt een deel van de Franse vloot tijdens de aanval op Mers-el-Kébir.
8 november » De Nederlandse onderzeeboot O 22 keert niet terug van een patrouille en wordt als vermist beschouwd.
Dag van overlijden 12 september 2013
De temperatuur op 12 september 2013 lag tussen 11,5 °C en 19,6 °C en was gemiddeld 15,1 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 3,6 uur zonneschijn (28%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
11 januari » De inwoners van Tsjechië trekken voor het eerst naar de stembus om zelf rechtstreeks een president te kiezen.
27 januari » Schaatsster Thijsje Oenema scherpt in Salt Lake City haar eigen en één dag oude Nederlands record op de 500 meter (37,38 seconden) aan tot 37,06.
11 juli » Bij een botsing tussen twee bussen in Oekraïne komen minstens acht mensen om het leven en raken 27 anderen verwond.
23 juli » In het Nederlandse pretpark Walibi Holland raakt een 10-jarig meisje bij een ongeval in de wildwaterattractie El Rio Grande zwaar gewond.
12 augustus » De militaire basis in de plaats Targoviste, waar op eerste kerstdag 1989 de Roemeense communistische dictator Nicolae Ceaușescu en zijn vrouw Elena werden geëxecuteerd, wordt een museum
18 oktober » Bij het Gouden Televizier-Ring Gala wint het programma Wie is de Mol? de Gouden Televizier-Ring, na zes keer eerder al genomineerd geweest te zijn.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Rolf Kapma, "Stamboom Kapma", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-kapma/I17095.php : benaderd 28 januari 2026), "Johanna Maria Mia Peters (1940-2013)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.