De temperatuur op 29 december 1918 lag tussen 5,8 °C en 10,9 °C en was gemiddeld 8,5 °C. Er was 13,2 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
3 juni » Bij Château Thierry aan de Marne stoten de Duitse troepen op de gezamenlijke strijdkrachten van de Verenigde Staten en Frankrijk. Het offensief loopt dood.
11 november » De Britse regering erkent de onafhankelijkheid van Letland.
11 november » In de Eerste Wereldoorlog wordt een wapenstilstand bereikt.
12 november » Oostenrijk wordt een republiek.
4 december » De Amerikaanse president Woodrow Wilson vaart naar Versailles voor de vredesbesprekingen van de Eerste Wereldoorlog. Hij is hiermee de eerste Amerikaanse president die naar het buitenland reist terwijl hij in functie is.
Trouwdag 18 september 1941
De temperatuur op 18 september 1941 lag tussen 9,1 °C en 15,9 °C en was gemiddeld 12,6 °C. Er was -0,1 uur zonneschijn (0%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
6 februari » Auke Adema wint de zevende Elfstedentocht.
3 april » Hongaarse en Duitse soldaten trekken Joegoslavië binnen.
11 september » Franklin Delano Roosevelt verklaart in reactie op de Duitse aanvallen met onderzeeboten dat de Amerikaanse vloot voortaan met geweld zal reageren (FDR Fireside Chat: "On Maintaining Freedom of the Seas"), en loopt hiermee vooruit op de formele oorlogsverklaring van december 1941 (na 'Pearl Harbor').
8 december » In het concentratiekamp Chełmno bij Łódź gebruikt Duitsland voor het eerst op vrachtwagens gemonteerde gaskamers om joden te vermoorden.
17 december » Duitse overwinning op Sebastopol.
26 december » Winston Churchill spreekt als eerste Britse premier het Amerikaanse Congres toe.
Dag van overlijden 24 december 2013
De temperatuur op 24 december 2013 lag tussen 7,1 °C en 11,5 °C en was gemiddeld 9,8 °C. Er was 9,4 mm neerslag gedurende 10,1 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
22 januari » Drie Roemenen worden in Boedapest opgepakt voor de roof op de Kunsthal Rotterdam in oktober.
26 januari » Schaatsster Thijsje Oenema scherpt in Salt Lake City het Nederlands record op de 500 meter (37,54 seconden) aan tot 37,38.
31 januari » Bij een explosie in de wolkenkrabber Torre Ejecutiva Pemex, het hoofdkantoor van het Mexicaanse staatsoliebedrijf Petróleos Mexicanos, vallen 36 doden en meer dan 120 gewonden.
17 februari » De Nederlandse schaatser Sven Kramer wordt voor de zesde maal wereldkampioen schaatsen allround. Hij verbetert hiermee het record van Oscar Mathisen en Clas Thunberg. Landgenote Ireen Wüst haalt haar vierde wereldtitel.
21 juli » Koning Albert II van België treedt af als koning der Belgen. Zijn oudste zoon prins Filip legt de eed af en wordt zo de zevende koning der Belgen.
13 oktober » De Wit-Russische schrijfster Svetlana Aleksijevitsj neemt de Vredesprijs van de Duitse Boekhandel in ontvangst.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Rolf Kapma, "Stamboom Kapma", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-kapma/I1286.php : benaderd 6 maart 2026), "Johanna Frederika (Annie) Lammertsma (1918-2013)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.