Stamboom Joep Kapiteijn » Berend Jans Kruissel (1760-1836)

Persoonlijke gegevens Berend Jans Kruissel 


Gezin van Berend Jans Kruissel

(1) Hij is getrouwd met Maria Beerends.

Zij zijn getrouwd op 17 januari 1790 te Kleine Meer, Hoogezand, hij was toen 30 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Catharina Kruissel  1791-1865 


(2) Hij is getrouwd met Helena Harms(Hilligje) Wekenburg.

Zij zijn getrouwd in het jaar 1805 te Sappemeer, Nederland, hij was toen 45 jaar oud.


Notities over Berend Jans Kruissel

Huwelijk 17-01-1790 Sappemeer

Bruidegom Berent Jans, van Dankern in Munsterland

Bruid Marieke Berents, van Sappemeer, weduwe van Bene Benes

Bron Doop-, trouw- en begraafboek Sappemeer 1637-1811
Collectie DTB ?(toegang 124)?
Inventarisnummer 400, folio 115v

overlijden: Overlijden 07-03-1836 Achterdiep, gem. Sappemeer

Overledene Berend Jans Kruissel
Geslacht m
Leeftijd 76 jaar 3 maanden
Geboorteplaats Dankern Emsland Duitsland

Vader Jan Kruissel
Moeder Trijntje Geunsker
Relatie Hilligje Harms Wekenburg

Bron Overlijdensregister Sappemeer 1836
Aktenummer 19

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Berend Jans Kruissel?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Berend Jans Kruissel

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Berend Jans Kruissel

Berend Jans Kruissel
1760-1836

(1) 1790
(2) 1805

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 17 januari 1790 lag rond de 3,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: betrokken. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1790: Bron: Wikipedia
    • 11 januari » Naar Amerikaans voorbeeld wordt in de Zuidelijke Nederlanden de "Republiek van de Verenigde Nederlandse Staten" of de "République des États belgiques unis" uitgeroepen.
    • 26 januari » Première van de opera Così fan tutte van Wolfgang Amadeus Mozart in het Burgtheater in Wenen.
    • 29 mei » Rhode Island sluit zich als laatste aan bij de groep van Amerikaanse kolonies die de Britse overheersing bestrijden.
    • 5 juni » Het eerste nummer van het Overijsselsch Weekblad verschijnt.
    • 6 oktober » Introductie van het kunstmatige mineraalwater van Jacob Schweppe, later bekend onder de handelsnaam Schweppes.
    • 6 december » Het Amerikaans Congres verhuist van New York naar Philadelphia in Pennsylvania.
  • De temperatuur op 7 maart 1836 lag rond de 6,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Typering van het weer: omtrent helder. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1836: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 23 februari » Slag om de Alamo: Het Mexicaanse leger behaalt een pyrrusoverwinning op de Texanen onder bevel van de kolonisten Davy Crockett en Jim Bowie.
    • 24 februari » Samuel Colt krijgt een octrooi voor de Colt revolver.
    • 5 maart » Samuel Colt maakt de eerste revolver voor massaproductie (.34-kaliber).
    • 15 juni » Arkansas wordt de 25ste staat van de Verenigde Staten van Amerika.
    • 28 december » Spanje erkent de onafhankelijkheid van Mexico.
    • 28 december » Zuid-Australië en Adelaide worden gesticht.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Kruissel

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Kruissel.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Kruissel.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Kruissel (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Joep Kapiteijn, "Stamboom Joep Kapiteijn", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-kapiteijn/R161.php : benaderd 8 januari 2026), "Berend Jans Kruissel (1760-1836)".