De temperatuur op 23 september 1910 lag tussen 8,7 °C en 16,6 °C en was gemiddeld 12,7 °C. Er was 1,6 uur zonneschijn (13%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
11 april » Voetbalclubs Eendracht en NVV Nijmegen fuseren en vormen de Nijmegen Eendracht Combinatie, beter bekend als N.E.C.
27 mei » Bij een experiment met duikboten zinkt de Franse Pluvoise na een aanvaring met een postboot.
28 mei » Ralph Craig loopt met 21,2 seconden een wereldrecord op de 200 meter.
1 september » Opening van het Ninian Park in Cardiff.
19 september » In Amsterdam betogen 25.000 mensen voor algemeen kiesrecht.
24 december » Op de rede van Vlissingen vindt een aanvaring plaats tussen een Belgisch en een Nederlands stoomschip, 6 opvarenden verdrinken.
Trouwdag 31 augustus 1944
De temperatuur op 31 augustus 1944 lag tussen 10,9 °C en 19,9 °C en was gemiddeld 15,2 °C. Er was 5,1 mm neerslag gedurende 1,2 uur. Er was 4,7 uur zonneschijn (34%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
12 februari » Oprichting van de Colombiaanse voetbalclub Deportivo Pereira.
15 augustus » Operatie Dragoon: de Geallieerden vallen Zuid-Frankrijk aan.
23 augustus » In Warnsveld wordt een temperatuur van 38,6°C gemeten; de hoogste dagtemperatuur ooit sinds het begin van de metingen in Nederland. Pas in 2019 werd dit record verbroken.
2 september » Tweede Wereldoorlog: Anne Frank en haar familie worden op de laatste transporttrein van Kamp Westerbork naar Auschwitz gezet. Drie dagen later komen ze aan.
14 september » Als eerste Nederlandse stad wordt Maastricht bevrijd van de Duitsers.
17 september » De USAAF en de RAF voeren als onderdeel van Operatie Market Garden een bombardement uit op de kazernes van Ede. Veel bommen komen echter in de bebouwde kom van Ede terecht. Er vallen 69 burgerslachtoffers.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Jan Kaper, "Stamboom Kaper", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-kaper/I9316.php : benaderd 9 januari 2026), "Hindertje Kuil (1910-)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.