Stamboom Kaper » Pieter Perdok (1900-1990)

Persoonlijke gegevens Pieter Perdok 


Gezin van Pieter Perdok

Hij is getrouwd met Albertje Zuurman.

Zij zijn getrouwd op 6 oktober 1923 te Slochteren, GR, NLD, hij was toen 23 jaar oud.Bron 2

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Pieter Perdok?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Pieter Perdok

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Pieter Perdok

Fiebe Perdok
1827-1878
Jan Perdok
1857-1939
Anna Klok
1864-1931

Pieter Perdok
1900-1990

1923

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. BS Geboorte Pieter Perdok, via https://www.wiewaswie.nl/nl/detail/19224..., 7 juni 1900
    hoofdpersoonnaam=Pieter Perdok hoofdpersoongeslacht=Man hoofdpersoongebdatum=06-06-1900 hoofdpersoongebplaats=Hellum gem. Slochteren hoofdpersoonvader=Jan Perdok hoofdpersoonvaderberoep=arbeider hoofdpersoonvaderleeftijd=43 jaar hoofdpersoonmoeder=Anna Klok gebeurtenis=Geboorte aktedatum=07-06-1900 akteplaats=Slochteren erfgoedinstelling=Groninger Archieven aktenummer=183 brontype=BS Geboorte Instellingsplaats=Groningen Collectiegebied=Groningen Collectie=Bron: boek, Periode: 1900 Boek=Geboorteregister 1900
  2. BS Huwelijk Pieter Perdok & Albertje Zuurman, via https://www.wiewaswie.nl/nl/detail/13886..., 6 oktober 1923
    hoofdpersoonnaam=Pieter Perdok hoofdpersoonberoep=rijwielhersteller hoofdpersoonleeftijd=23 jaar hoofdpersoongebplaats=Slochteren partnernaam=Albertje Zuurman partnerleeftijd=29 jaar partnergebplaats=Slochteren hoofdpersoonvader=Jan Perdok hoofdpersoonvaderberoep=arbeider hoofdpersoonmoeder=Anna Klok partnervader=Haiko Zuurman partnervaderberoep=arbeider partnermoeder=Lukkien Veldtman trdatum=06-10-1923 trplaats=Slochteren gebeurtenis=Huwelijk aktedatum=06-10-1923 akteplaats=Slochteren erfgoedinstelling=Groninger Archieven aktenummer=96 brontype=BS Huwelijk Instellingsplaats=Groningen Collectiegebied=Groningen Aktesoort=huwelijk Collectie=Bron: boek, Periode: 1923 Boek=Huwelijksregister 1923

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 6 juni 1900 lag rond de 14,4 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 87%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • In het jaar 1900: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 14 januari » Première van de opera Tosca van Giacomo Puccini in Rome.
    • 15 april » Opening van de Exposition Universelle (1900), de vijfde wereldtentoonstelling al die in Parijs plaatsvindt.
    • 1 juni » In Rotterdam besluiten enkele schooljongens tot de oprichting van voetbalclub Neptunus, die 43 jaar later ook een honkbalafdeling krijgt.
    • 11 augustus » Oprichting van de Braziliaanse voetbalclub AA Ponte Preta.
    • 26 augustus » Roeiers François Brandt en Roelof Klein winnen het eerste Nederlandse olympisch goud.
    • 19 september » Butch Cassidy en de Sundance Kid plegen hun eerste overval.
  • De temperatuur op 6 oktober 1923 lag tussen 5,4 °C en 11,9 °C en was gemiddeld 8,7 °C. Er was 5,9 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1923: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,1 miljoen inwoners.
    • 13 april » Kurt Schwitters houdt in de bovenzaal van Hotel Phoenix te Drachten de laatste DaDa-bijeenkomst ter wereld.
    • 4 juni » Moord op de Spaanse kardinaal Juan Soldevilla y Romero, aartsbisschop van Zaragoza.
    • 13 juli » In de heuvels boven Los Angeles worden de vijftien meter hoge letters 'Hollywoodland' geplaatst. Deze reclame-uiting van een projectontwikkelaar groeide uit tot een symbool voor de glamourstad Hollywood. Eind jaren 40 verdwenen de laatste vier letters.
    • 1 november » In Antwerpen wordt het Bosuilstadion geopend met een galawedstrijd tussen België en Engeland.
    • 12 november » Adolf Hitler wordt gearresteerd wegens zijn mislukte poging om op 8 november de macht te grijpen.
    • 2 december » Het Uruguayaans voetbalelftal wint voor de vierde keer de Copa América door in de slotwedstrijd met 2-0 te winnen van naaste belager Argentinië.
  • De temperatuur op 24 maart 1990 lag tussen 4,9 °C en 11,8 °C en was gemiddeld 8,5 °C. Er was 5,9 mm neerslag gedurende 4,0 uur. Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
  • In het jaar 1990: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 14,9 miljoen inwoners.
    • 1 juli » De economische en monetaire unie tussen de Bondsrepubliek Duitsland en de Duitse Democratische Republiek gaat van start. De laatste grenscontroles worden door de DDR opgeheven en de Oost-Duitse Mark wordt in de DDR vervangen door de Duitse mark.
    • 12 juli » Boris Jeltsin, de president van de republiek Rusland, kondigt op de laatste dag van het congres van de Communistische Partij aan dat hij de partij zal verlaten.
    • 25 augustus » Voor het eerst keurt de VN-Veiligheidsraad unaniem een resolutie goed waarbij het wordt gewettigd om militaire middelen in te zetten om het handelsembargo tegen Irak te doen naleven.
    • 14 oktober » Bij federale verkiezingen in Duitsland haalt de CDU van kanselier Helmut Kohl de overwinning in vier van de vijf vroegere deelstaten van de DDR.
    • 21 oktober » Voetballer Pascal de Wilde van KV Mechelen veroorzaakt een verkeersongeval waarbij twee mensen om het leven komen. Bij de controle wordt een alcoholpercentage van 1,96 promille in zijn bloed vastgesteld.
    • 6 november » Bij een aardbeving met een kracht van 6.6 op de schaal van Richter komen zeker 21 mensen om het leven in de Zuid-Iraanse provincie Fars.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia

  • 1985 » Raoul Ubac (74), Belgisch kunstschilder, fotograaf en beeldhouwer
  • 1988 » Roger Loyer (80), Frans autocoureur
  • 1990 » An Wang (70), Chinees-Amerikaans informaticus en uitvinder
  • 1997 » Harold Melvin (57), Amerikaans zanger
  • 1998 » António Ribeiro (69), Portugees kardinaal-patriarch van Lissabon
  • 1999 » Pierre H. Dubois (81), Nederlands schrijver en dichter

Over de familienaam Perdok

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Perdok.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Perdok.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Perdok (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Kaper is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Jan Kaper, "Stamboom Kaper", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-kaper/I8351.php : benaderd 25 februari 2026), "Pieter Perdok (1900-1990)".