Stamboom Kaper » Pietronella Barbera Mulder (1823-1908)

Persoonlijke gegevens Pietronella Barbera Mulder 


Gezin van Pietronella Barbera Mulder

Zij is getrouwd met Aart Bijsterveld.

Zij zijn getrouwd op 27 april 1849 te Weststellingwerf, FR, NLD, zij was toen 25 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Pietronella Barbera Mulder?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Pietronella Barbera Mulder

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Pietronella Barbera Mulder

Derk Mulder
< 1793-1855
Jantje Geerts
< 1794-1826

Pietronella Barbera Mulder
1823-1908

1849

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. BS Geboorte Pietronella Barbara Mulder, via https://www.wiewaswie.nl/nl/detail/19223..., 6 november 1823
    hoofdpersoonnaam=Pietronella Barbara Mulder hoofdpersoongeslacht=Vrouw hoofdpersoongebdatum=04-11-1823 hoofdpersoongebplaats=Groningen hoofdpersoonvader=Derk Mulder hoofdpersoonvaderberoep=knoopmakersknecht hoofdpersoonvaderleeftijd=30 jaar hoofdpersoonmoeder=Jantje Geerts hoofdpersoonmoederleeftijd=29 jaar gebeurtenis=Geboorte brononderwerp=Pietronella Barbara Mulder aktedatum=06-11-1823 akteplaats=Groningen archief=1634 erfgoedinstelling=Groninger Archieven Registratienummer=15 aktenummer=918 brontype=BS Geboorte get3rol=Aangever Instellingsplaats=Groningen Collectiegebied=Groningen Collectie=Bron: boek, Deel: 15, Periode: 1823 Boek=Geboorteregister 1823
  2. BS Overlijden Pietronella Barbara Mulder, via https://www.wiewaswie.nl/nl/detail/15028..., 3 oktober 1908
    hoofdpersoonnaam=Pietronella Barbara Mulder hoofdpersoongeslacht=Vrouw hoofdpersoonberoep=zonder hoofdpersoongebdatum=04-11-1823 hoofdpersoongebplaats=Groningen hoofdpersoonovldatum=02-10-1908 hoofdpersoonovlplaats=Vledderveen (Vledder) hoofdpersoonvader=Derk Mulder hoofdpersoonvaderberoep=- hoofdpersoonmoeder=Jantje Geerts hoofdpersoonmoederberoep=- partner2=Aart Bijsterveld gebeurtenis=Overlijden brononderwerp=Pietronella Barbara Mulder aktedatum=03-10-1908 akteplaats=Vledder archief=0167.028 erfgoedinstelling=Drents Archief Registratienummer=1908 aktenummer=28 brontype=BS Overlijden get1rol=Aangever get2rol=Aangever get3rol=Getuige get4rol=Getuige Instellingsplaats=Assen Collectiegebied=Drenthe Registratiedatum=03-10-1908 Collectie=Bron: Overlijden, Deel: 1908, Periode: 1908 Boek=Overlijdensregister Vledder 1908
  3. BS Huwelijk Aart Bijsterveld & Pietronella Barbara Mulder, via https://www.wiewaswie.nl/nl/detail/70748..., 27 april 1849
    hoofdpersoonnaam=Aart Bijsterveld hoofdpersoonleeftijd=36 jaar hoofdpersoongebplaats=Gorinchem partnernaam=Pietronella Barbara Mulder partnerleeftijd=25 jaar partnergebplaats=Groningen hoofdpersoonvader=Pieter Bijsterveld hoofdpersoonmoeder=Maria Zegelaar partnervader=Dirk Mulder partnermoeder=Jantje Geerts trdatum=27-04-1849 trplaats=Weststellingwerf gebeurtenis=Huwelijk aktedatum=27-04-1849 akteplaats=Weststellingwerf archief=30-41 erfgoedinstelling=AlleFriezen Registratienummer=2016 aktenummer=0034 opmerking=De gemeente Weststellingwerf is (nog) niet betrokken bij Alle Friezen. Hierdoor zijn er geen scans van de huwelijksakten en worden indien aanwezig alleen de scans van de huwelijkse bijlagen getoond. brontype=BS Huwelijk Instellingsplaats=Leeuwarden Collectiegebied=Friesland Collectie=Archiefnaam: Burgerlijke Stand Weststellingwerf - Tresoar, Bron: boek, Deel: 2016, Periode: 1849 Boek=Huwelijksregister 1849

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 4 november 1823 lag rond de 9,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuiden. Typering van het weer: half bewolkt regen. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1823: Bron: Wikipedia
    • 19 maart » Agustín de Iturbide treedt af, Mexico wordt een republiek.
    • 10 september » Simon Bolivar wordt president van Peru.
    • 28 september » Kardinaal Annibale della Genga wordt gekozen tot Paus Leo XII.
    • 5 oktober » Kroning van paus Leo XII in Rome.
    • 2 december » President James Monroe van de Verenigde Staten houdt een rede in het Amerikaanse Congres waarin hij Europese inmenging in Noord- en Zuid-Amerika afwijst, evenals Amerikaanse inmenging in Europa. Dit zou later de Monroedoctrine worden genoemd.
  • De temperatuur op 27 april 1849 lag rond de 8,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuiden. Typering van het weer: helder dampig. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 21 november 1848 tot 1 november 1849 was er in Nederland het kabinet De Kempenaer - Donker Curtius met als eerste ministers Mr. J.M. de Kempenaer (conservatief-liberaal) en Mr. D. Donker Curtius (conservatief-liberaal).
  • Van 1 november 1849 tot 19 april 1853 was er in Nederland het kabinet Thorbecke I met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1849: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 4 maart » Er wordt gezegd dat David Rice Atchison voor 1 dag president is geweest van de Verenigde Staten.
    • 5 maart » Zachary Taylor wordt beëdigd als 12e President van de Verenigde Staten
    • 13 april » Hongarije wordt een republiek.
    • 1 juli » De eerste Belgische postzegel wordt uitgegeven, deze draagt de beeltenis van koning Leopold I.
    • 31 juli » Benjamin Chambers vindt het achterladerkanon uit.
    • 22 december » De executie van Fjodor Dostojevski wordt op het laatste moment afgeblazen.
  • De temperatuur op 2 oktober 1908 lag tussen 9,2 °C en 25,3 °C en was gemiddeld 15,5 °C. Er was 0,2 mm neerslag. Er was 10,3 uur zonneschijn (89%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1908: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,7 miljoen inwoners.
    • 11 januari » Het Nationaal Park Grand Canyon wordt als nationaal monument ingesteld.
    • 1 mei » Oprichting van de IJslandse voetbalclub Fram Reykjavík.
    • 21 mei » Door een verkeerde wissel rijdt een trein bij Kontich in op een stilstaande reizigerstrein, met als gevolg veertig doden en driehonderdtwintig gewonden.
    • 21 juni » In Londen demonstreren duizenden vrouwen voor vrouwenkiesrecht.
    • 29 juni » Oprichting van de Congregatie voor de Sacramenten van de Romeinse Curie door Paus Pius X.
    • 18 oktober » België annexeert de Kongo-Vrijstaat.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Mulder

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Mulder.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Mulder.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Mulder (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Kaper is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Jan Kaper, "Stamboom Kaper", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-kaper/I5913.php : benaderd 5 januari 2026), "Pietronella Barbera Mulder (1823-1908)".