De temperatuur op 4 juli 1912 lag tussen 9,8 °C en 22,1 °C en was gemiddeld 16,3 °C. Er was 10,3 uur zonneschijn (62%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
14 februari » Arizona wordt de achtenveertigste staat van de Verenigde Staten.
14 maart » Arthur de Bruyne, Belgisch historicus († 1992)
29 maart » Robert Falcon Scott komt met 4 metgezellen om tijdens een vliegende sneeuwstorm op Antarctica.
16 april » Oprichting van de Kroatische voetbalclub RNK Split.
5 mei » De Pravda verschijnt voor het eerst als bolsjewistisch partijblad.
6 december » De Duitse archeoloog Ludwig Borchardt ontdekt bij opgravingen in Egypte de buste van Nefertiti.
Trouwdag 1 februari 1935
De temperatuur op 1 februari 1935 lag tussen 5,5 °C en 7,3 °C en was gemiddeld 5,9 °C. Er was 5,8 mm neerslag gedurende 8,8 uur. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
16 mei » In Emmen opent het Noorder Dierenpark, gelegen in het centrum, zijn deuren. Sinds 2016 ligt het even daarbuiten onder de naam Wildlands Adventure Zoo Emmen.
12 juni » Bolivia en Paraguay komen een wapenstilstand overeen, waardoor de Chaco-oorlog wordt beëindigd.
16 juli » Ingebruikname van de eerste parkeermeters in de Verenigde Staten.
12 augustus » Benoeming van de Italiaan Paolo Giobbe tot internuntius in Nederland.
15 september » In Duitsland worden de Neurenberger wetten ingevoerd door de nazi's.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Jan Kaper, "Stamboom Kaper", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-kaper/I39645.php : benaderd 11 januari 2026), "Geert Veen (1912-)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.