Stamboom Kaper » Hendrika Adriana Mesu (1905-1962)

Persoonlijke gegevens Hendrika Adriana Mesu 


Gezin van Hendrika Adriana Mesu

Zij is getrouwd met Antonius Hoogland.

Zij zijn getrouwd op 21 mei 1924 te Utrecht, UT, NLD, zij was toen 18 jaar oud.Bron 2


Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrika Adriana Mesu?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hendrika Adriana Mesu

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hendrika Adriana Mesu


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. BS Geboorte Hendrika Adriana Mesu, via https://www.wiewaswie.nl/nl/detail/47821..., 13 september 1905
    hoofdpersoonnaam=Hendrika Adriana Mesu hoofdpersoongeslacht=Vrouw hoofdpersoongebdatum=13-09-1905 hoofdpersoongebplaats=Utrecht hoofdpersoonvader=Johannes Mesu hoofdpersoonmoeder=Christina Hendrika Stijntje van Oort gebeurtenis=Geboorte aktedatum=13-09-1905 akteplaats=Utrecht archief=463 erfgoedinstelling=Het Utrechts Archief Registratienummer=143-02 aktenummer=2493 brontype=BS Geboorte Instellingsplaats=Utrecht Collectiegebied=Utrecht Collectie=Utrecht 1905
  2. BS Huwelijk Antonius Hoogland & Hendrika Adriana Mesu, via https://www.wiewaswie.nl/nl/detail/28496..., 21 mei 1924
    hoofdpersoonnaam=Antonius Hoogland hoofdpersoonleeftijd=24 hoofdpersoongebplaats=Utrecht partnernaam=Hendrika Adriana Mesu partnerleeftijd=18 partnergebplaats=Utrecht hoofdpersoonvader=Arie Hoogland hoofdpersoonmoeder=Gijsberta Benschop partnervader=Johannes Mesu partnermoeder=Christina Hendrika Stijntje van Oort trdatum=21-05-1924 trplaats=Utrecht gebeurtenis=Huwelijk aktedatum=21-05-1924 akteplaats=Utrecht archief=463 erfgoedinstelling=Het Utrechts Archief Registratienummer=353-02 aktenummer=471 brontype=BS Huwelijk Instellingsplaats=Utrecht Collectiegebied=Utrecht Collectie=Burgerlijke Stand van de gemeenten in de provincie Utrecht 1903-1942 Boek=Utrecht 1924

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 13 september 1905 lag tussen 4,3 °C en 18,9 °C en was gemiddeld 11,5 °C. Er was 9,5 uur zonneschijn (74%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
  • In het jaar 1905: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,5 miljoen inwoners.
    • 10 maart » Chelsea FC wordt opgericht door Gus Mears.
    • 22 april » Oprichting Vereniging tot behoud van Natuurmonumenten in Amsterdam. Het initiatief daartoe werd genomen door Jac. P. Thijsse.
    • 30 april » Het Nederlands voetbalelftal speelt zijn eerste officiële interland. België was de tegenstander. Na negentig minuten was de stand 1-1; Nederland won uiteindelijk met 4-1.
    • 17 augustus » Kabinet-Kuyper treedt af en wordt opgevolgd door Kabinet-De Meester.
    • 14 september » In Amsterdam wordt de Albert Cuypstraat aangewezen als 'ventstraat'.
    • 21 november » Albert Einstein publiceert zijn massa-energierelatie E=mc² in de Annalen der Physik.
  • De temperatuur op 21 mei 1924 lag tussen 12,7 °C en 24,3 °C en was gemiddeld 18,8 °C. Er was 0,4 mm neerslag. Er was 11,7 uur zonneschijn (73%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1924: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,2 miljoen inwoners.
    • 24 januari » Sint-Petersburg wordt hernoemd tot Leningrad.
    • 8 februari » In Carson City in de Amerikaanse staat Nevada wordt voor het eerst een doodvonnis voltrokken met behulp van een gaskamer.
    • 22 februari » Calvin Coolidge houdt als eerste president van de Verenigde Staten een radiotoespraak vanuit het Witte Huis.
    • 30 augustus » Opening van Selhurst Park, een voetbalstadion in het zuiden van de Britse hoofdstad Londen, in de Londense voorstad South Norwood, en de thuishaven van Crystal Palace.
    • 20 september » In Duitsland wordt het Gotische schrift officieel vervangen door het Latijnse.
    • 30 oktober » Wereldspaardag is 30 oktober 1924 in het leven geroepen op het eerste internationale spaarbankcongres van de Wereldvereniging van Spaarbanken in Milaan, Italië. De dag is bedoeld om mensen wereldwijd bewust te maken van het belang van sparen.
  • De temperatuur op 11 maart 1962 lag tussen 1,2 °C en 5,9 °C en was gemiddeld 4,1 °C. Er was 7,9 mm neerslag gedurende 18,7 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 19 mei 1959 tot 24 juli 1964 was er in Nederland het kabinet De Quay met als eerste minister Prof. dr. J.E. de Quay (KVP).
  • In het jaar 1962: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 11,7 miljoen inwoners.
    • 16 februari » Dijkdoorbraak op Schiermonnikoog.
    • 18 februari » In België wordt monseigneur Leo Suenens kardinaal.
    • 5 april » Na bijna vier jaar boren ontmoeten Zwitserse en Italiaanse arbeiders elkaar onder de St.-Bernhard. In maart 1964 wordt de Grote Sint-Bernhardtunnel voor auto's geopend.
    • 17 juni » Brazilië wint in Chili de wereldtitel door Tsjecho-Slowakije in de finale van het WK voetbal met 3-1 te verslaan.
    • 24 augustus » Opening van de Generaal Rafael Urdanetabrug in Venezuela.
    • 27 augustus » Lancering van Mariner 2, het eerste ruimtetuig dat langs Venus zal vliegen.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1903 » Amado Hernandez, Filipijns schrijver en vakbondsleider († 1970)
  • 1904 » Calixto Zaldivar, Filipijns politicus en hooggerechtshofrechter († 1979)
  • 1908 » Carlos Peucelle, Argentijns voetballer († 1990)
  • 1908 » Sicco Mansholt, Nederlands boer en politicus, minister en Europees Commissaris († 1995)
  • 1909 » Frits Thors, Nederlands nieuwslezer († 2014)
  • 1909 » Foguinho, Braziliaans voetballer († 1996)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Mesu

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Mesu.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Mesu.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Mesu (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Kaper is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Jan Kaper, "Stamboom Kaper", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-kaper/I27292.php : benaderd 24 februari 2026), "Hendrika Adriana Mesu (1905-1962)".