Stamboom Kaper » Tjaart Wiersum (1881-1968)

Persoonlijke gegevens Tjaart Wiersum 


Gezin van Tjaart Wiersum

Hij is getrouwd met Annechien Arendina Makken.

Zij zijn getrouwd op 27 mei 1909 te Appingedam, GR, NLD, hij was toen 28 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Nijnke Wiersum  1911- 
  2. (Niet openbaar)

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Tjaart Wiersum?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Tjaart Wiersum

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Tjaart Wiersum

Anje Mulder
1822-????
Hiindrik Bos
1805-1886
Nijnke Bos
1851-1930

Tjaart Wiersum
1881-1968

1909

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 7 januari 1881 lag rond de -4,4 °C. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 78 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 86%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
  • In het jaar 1881: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 25 januari » Thomas Edison en Alexander Graham Bell richten de Oriental Telephone Company op.
    • 1 juni » Eerste Nederlandse openbare telefoonnetwerk wordt in gebruik genomen.
    • 15 augustus » Opening van de Internationale Elektriciteitstentoonstelling in Parijs.
    • 24 augustus » M. Brandt Corstius van de Vereeniging tot Veredeling van het Volksvermaak opent Openbare Speeltuin No. 2 aan het Marnixplein in Amsterdam.
    • 20 september » Chester A. Arthur legt de eed af als 21ste President van de Verenigde Staten.
    • 8 december » Het Ringtheater te Wenen brandt af (zie Ringtheaterbrand).
  • De temperatuur op 27 mei 1909 lag tussen 7,0 °C en 17,4 °C en was gemiddeld 12,4 °C. Er was 6,6 uur zonneschijn (41%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1909: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,8 miljoen inwoners.
    • 2 januari » President S. Hylkema van de Friese IJsbond zet het licht op groen voor de start van de eerste Elfstedentocht. Van de 48 deelnemers halen er slechts negen de finish van de 200 km lange tocht op dooi-ijs. Winnaar wordt de 24-jarige theologiestudent Minne Hoekstra uit Warga (13 uur en 50 minuten).
    • 16 januari » Ernest Shackleton ontdekt de magnetische zuidpool.
    • 22 april » Scheepsramp op de Zuiderzee nabij Lemmer, 7 doden.
    • 20 juli » Georges Clemenceau dient zijn ontslag in als premier van Frankrijk.
    • 1 september » De eerste Nijmeegse Vierdaagse gaat van start.
    • 23 december » Albert I van België wordt koning.
  • De temperatuur op 12 april 1968 lag tussen -0,8 °C en 8,5 °C en was gemiddeld 3,7 °C. Er was 6,6 uur zonneschijn (48%). Het was licht bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet De Jong met als eerste minister P.J.S. de Jong (KVP).
  • In het jaar 1968: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 12,7 miljoen inwoners.
    • 7 maart » De BBC vertoont voor het eerst het nieuws in kleur.
    • 23 juni » Jozef Adamec scoort namens Tsjecho-Slowakije als eerste voetballer ooit een hattrick tegen Brazilië in een onderlinge oefeninterland in Bratislava.
    • 17 juli » In Londen gaat de Beatles-tekenfilm Yellow Submarine in première.
    • 25 juli » Paus Paulus VI veroordeelt in zijn encycliek Humanae Vitae alle mechanische en chemische middelen tot geboortebeperking. Deze paus heeft hierna nooit meer een encycliek geschreven.
    • 31 juli » De eerste aflevering van de komische serie Dad's Army wordt uitgezonden op de BBC.
    • 9 oktober » Rebellenleider Pierre Mulele wordt publiekelijk gemarteld en geëxecuteerd in de Democratische Republiek Congo.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia

  • 1962 » Ron Flockhart (38), Schots autocoureur
  • 1963 » Felix Manalo (76), Filipijns geestelijk leider Iglesia ni Cristo
  • 1963 » Hans van Sweeden (24), Nederlands componist, acteur, dichter en danser
  • 1966 » Chris Soumokil (60), president van de Republik Maluku Selatan
  • 1971 » Igor Tamm (75), Sovjet-Russisch natuurkundige en Nobelprijswinnaar
  • 1975 » Josephine Baker (68), Amerikaans danseres, zangeres en actrice

Over de familienaam Wiersum

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Wiersum.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Wiersum.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Wiersum (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Kaper is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Jan Kaper, "Stamboom Kaper", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-kaper/I17506.php : benaderd 23 februari 2026), "Tjaart Wiersum (1881-1968)".