De temperatuur op 18 oktober 1925 lag tussen 8,4 °C en 13,6 °C en was gemiddeld 11,2 °C. Er was 2,5 uur zonneschijn (24%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Van 4 augustus 1925 tot 8 maart 1926 was er in Nederland het kabinet Colijn I met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
3 januari » Benito Mussolini kondigt aan dat hij de dictator wordt van Italië.
16 april » In Sofia vinden bij een bomaanslag in de Sveta Nedeliakathedraal 150 mensen de dood.
18 juli » In Duitsland verschijnt Adolf Hitlers boek Mein Kampf.
19 juli » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub Ternana Calcio.
2 augustus » Conrad Hilton opent in Dallas, Texas het eerste Hilton-hotel.
10 november » Gerrit Hendrik Kersten zorgde voor het aannemen van een amendement dat de val van kabinet-Colijn I veroorzaakte.
Dag van overlijden 20 oktober 2009
De temperatuur op 20 oktober 2009 lag tussen 4,1 °C en 11,3 °C en was gemiddeld 8,0 °C. Er was 6,8 uur zonneschijn (65%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
Van donderdag 22 februari 2007 tot donderdag 14 oktober 2010 was er in Nederland het kabinet Balkenende IV met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
2 augustus » Bij de wereldkampioenschappen in Rome verbetert Britta Steffen het wereldrecord op de 50 meter vrije slag van Marleen Veldhuis en scherpt het aan tot 23.73.
22 augustus » Bij de WK atletiek in Berlijn scherpt de Poolse atlete Anita Włodarczyk het wereldrecord kogelslingeren (77,80 meter) van haar Russische collega Tatjana Lysenko aan tot 77,96 meter.
18 oktober » Jenson Button wordt wereldkampioen Formule 1
11 november » Meldpunt 6061 van vervoersbedrijf RET wordt opgericht.
20 november » President Hugo Chávez van Venezuela kondigt aan dat zijn land geheime toegangswegen en drugslaboratoria uit buurland Colombia gaat vernietigen.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Jan Kaper, "Stamboom Kaper", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-kaper/I16673.php : benaderd 18 februari 2026), "Gatse Poelman (1925-2009)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.