Stamboom Kaper » Willemina Timmer (1795-1874)

Persoonlijke gegevens Willemina Timmer 


Gezin van Willemina Timmer

Zij is getrouwd met Hendrik van Doorn.

Zij zijn getrouwd op 6 juli 1850 te Buren, GE, NLD, zij was toen 55 jaar oud.Bron 3

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Willemina Timmer?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Willemina Timmer

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Willemina Timmer

Jacob Timmer
< 1729-????
Cornelis Timmer
< 1753-1800

Willemina Timmer
1795-1874

1850

Hendrik van Doorn
± 1813-1889


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. DTB Doop Woutertje Timmer, via https://www.wiewaswie.nl/nl/detail/11440..., 10 december 1786
    hoofdpersoonnaam=Woutertje Timmer hoofdpersoongeslacht=Vrouw hoofdpersoongebdatum=02-12-1786 hoofdpersoongebplaats=Ingen hoofdpersoondoopdatum=10-12-1786 hoofdpersoondoopplaats=Ingen hoofdpersoonvader=Cornelis Timmer hoofdpersoonmoeder=Jannigje van Meerten get1=Willemina Timmer gebeurtenis=Doop brononderwerp=Woutertje Timmer aktedatum=10-12-1786 akteplaats=Buren archief=0010 erfgoedinstelling=Regionaal Archief Rivierenland Registratienummer=1055 brontype=DTB Dopen Instellingsplaats=Tiel Collectiegebied=Gelderland registratiedatum=10-12-1786 Collectie=Verzameling van doop-, trouw-, begraaf- en lidmatenregisters van dorpen en steden in het werkgebi... Boek=Hervormd doopboek van Ingen 1772-1811
  2. BS Overlijden Willemina Timmer, via https://www.wiewaswie.nl/nl/detail/17621..., 24 november 1874
    hoofdpersoonnaam=Willemina Timmer hoofdpersoongeslacht=Vrouw hoofdpersoonberoep=zonder beroep hoofdpersoonleeftijd=79 Jaar hoofdpersoongebdatum=10-04-1795 hoofdpersoongebplaats=Lienden (Buren) hoofdpersoonovldatum=23-11-1874 hoofdpersoonovlplaats=Erichem hoofdpersoonvader=Cornelis Timmer hoofdpersoonvaderberoep=geen beroep vermeld hoofdpersoonmoeder=Jannigje van Meerten hoofdpersoonmoederberoep=geen beroep vermeld partner1=Hendrik van Doorn gebeurtenis=Overlijden brononderwerp=Willemina Timmer aktedatum=24-11-1874 akteplaats=Buren archief=0207 erfgoedinstelling=Gelders Archief Registratienummer=5945.02 aktenummer=33 brontype=BS Overlijden get1rol=Aangever get2rol=Aangever get3rol=Getuige get4rol=Getuige Instellingsplaats=Arnhem Collectiegebied=Gelderland Registratiedatum=24-11-1874 Collectie=Burgerlijke stand Gelderland, dubbelen Boek=Buren, Overlijdensregister
  3. BS Huwelijk Hendrik van Doorn, via https://www.wiewaswie.nl/nl/detail/18242..., 6 juli 1850
    hoofdpersoonnaam=Hendrik van Doorn hoofdpersoongeslacht=man hoofdpersoonberoep=arbeider hoofdpersoonleeftijd=37 hoofdpersoonrol=bruidegom hoofdpersoongebplaats=Buren partnernaam=Willemina Timmer partnergeslacht=vrouw partnerberoep=winkelierster partnerleeftijd=55 partnerrol=bruid partnergebplaats=Lienden hoofdpersoonvader=Willem van Doorn hoofdpersoonvaderberoep=arbeider hoofdpersoonmoeder=Elizabeth van Beem hoofdpersoonmoederberoep=Arbeidster partnervader=Cornelis Timmer partnervaderberoep=geen beroep vermeld partnermoeder=Jannigje van Meerten partnermoederberoep=geen beroep vermeld trdatum=06-07-1850 trplaats=Buren gebeurtenis=Huwelijk brononderwerp=Hendrik van Doorn aktedatum=06-07-1850 akteplaats=Buren archief=0207 erfgoedinstelling=Gelders Archief Registratienummer=5966.13 aktenummer=6 brontype=BS Huwelijk Instellingsplaats=Arnhem Collectiegebied=Gelderland Registratiedatum=06-07-1850 Collectie=Burgerlijke stand Gelderland, dubbelen Boek=Buren, Huwelijksregister

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 10 mei 1795 lag rond de 8,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1795: Bron: Wikipedia
    • 19 januari » De Bataafse Republiek uitgeroepen.
    • 6 maart » Afschaffing galgenvelden en galgenbergen in Holland.
    • 7 augustus » Nederland verliest Kaap de Goede Hoop aan de Engelsen in de Slag om Muizenberg.
    • 24 oktober » Polen wordt verdeeld tussen Oostenrijk, Pruisen en Rusland tijdens de Poolse Delingen.
    • 13 december » Een meteoriet treft Wold Newton in het Engelse Yorkshire. Later zal de sciencefictionschrijver Philip José Farmer deze gebeurtenis gebruiken als basis voor zijn Wold Newton family-verhalen.
  • De temperatuur op 6 juli 1850 lag rond de 16,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: helder. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 1 november 1849 tot 19 april 1853 was er in Nederland het kabinet Thorbecke I met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1850: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 18 maart » American Express wordt opgericht door Henry Wells & William Fargo.
    • 10 juni » Bijzetting van prins Maurits der Nederlanden in de grafkelder van de Nieuwe Kerk te Delft.
    • 9 juli » President Zachary Taylor overlijdt, en Millard Fillmore wordt de 13de President van de Verenigde Staten.
    • 20 september » Slavenhandel wordt afgeschaft in het Amerikaanse District of Columbia.
    • 29 september » Herstel van de rooms-katholieke bisschoppelijke hiërarchie in Engeland en Wales met het Aartsbisdom Westminster en twaalf bisdommen.
    • 16 december » Vier schepen arriveren in Lyttleton (Nieuw-Zeeland) om Christchurch te stichten.
  • De temperatuur op 23 november 1874 lag rond de -1,5 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 90%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 6 juli 1872 tot 27 augustus 1874 was er in Nederland het kabinet De Vries - Fransen van de Putte met als eerste ministers Mr. G. de Vries Azn. (liberaal) en I.D. Fransen van de Putte (liberaal).
  • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
  • In het jaar 1874: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Afschaffing van de 'differentiële rechten' in Nederlands-Indië; de in- en uitvoerrechten worden gelijk voor Nederlanders en buitenlanders. Minister van Koloniën Fransen van de Putte verwezenlijkt hiermee een belangrijk liberaal programmapunt.
    • 1 januari » De stad New York annexeert de Bronx.
    • 14 maart » Anton Philips, Nederlands industrieel († 1951)
    • 15 april » In Parijs start een groep jonge, voornamelijk impressionistische kunstenaars een geruchtmakende expositie.
    • 5 juni » K.S.R.V. Njord opgericht, eerste Nederlandse studentenroeivereniging.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia

  • 1840 » Louis de Bonald (86), Frans politicus, schrijver en filosoof
  • 1856 » Thomas Seddon (35), Engels kunstschilder
  • 1890 » Willem III (73), Koning der Nederlanden
  • 1894 » Eugène Maximiliaan August Alexander Karel Frackers (50), Nederlands militair
  • 1912 » Charles Bourseul (83), Frans technicus en uitvinder
  • 1916 » Eduard Nápravník (77), Tsjechisch componist en dirigent

Over de familienaam Timmer

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Timmer.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Timmer.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Timmer (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Kaper is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Jan Kaper, "Stamboom Kaper", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-kaper/I15160.php : benaderd 5 januari 2026), "Willemina Timmer (1795-1874)".