De temperatuur op 27 april 1912 lag tussen 2,3 °C en 16,1 °C en was gemiddeld 9,7 °C. Er was 12,7 uur zonneschijn (87%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
7 februari » Coen de Koning wint de tweede Elfstedentocht in 11 uur en 40 minuten met een gemiddelde snelheid van 16,58 km/h.
12 maart » Oprichting van de Nederlandse Honkbalbond, de voorloper van de KNBSB.
6 april » De Duitse zwemmer Kurt Bretting verbetert in Brussel het wereldrecord op de 100 meter vrije slag tot 1.02,4. Het oude record (1.02,8) stond sinds 15 april 1910 op naam van de Amerikaan Charles Daniels.
5 mei » Opening van Maksimirstadion in Zagreb.
16 juni » Rusland en Frankrijk sluiten een marineverdrag.
3 december » Einde van de eerste Balkanoorlog.
Trouwdag 14 februari 1929
De temperatuur op 14 februari 1929 lag tussen -18,7 °C en -10,1 °C en was gemiddeld -14,1 °C. Er was 4,0 mm neerslag. Er was 6,0 uur zonneschijn (61%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
4 maart » Herbert Hoover wordt beëdigd als 31e president van de Verenigde Staten
16 maart » "Compromis des Belges", eerste aanzet tot taalwetgeving in België.
14 april » De eerste Grand Prix Formule 1 van Monaco wordt gereden.
7 juni » Vaticaanstad wordt een stadstaat.
16 juni » Zaligverklaring van Claude de la Colombière (1641-1682), Frans Jezuïet
7 september » Bekrachtiging van het Protocol van Genève (verbod op chemische wapens).
Dag van overlijden 29 januari 1966
De temperatuur op 29 januari 1966 lag tussen 5,0 °C en 9,3 °C en was gemiddeld 7,6 °C. Er was 0,3 mm neerslag gedurende 0,4 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Jan Kaper, "Stamboom Kaper", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-kaper/I14277.php : benaderd 5 januari 2026), "Maria Jansema (1912-1966)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.