Stamboom Kalter - Otten » Cornelis van der Kolk

Persoonlijke gegevens Cornelis van der Kolk 


Gezin van Cornelis van der Kolk

Hij is getrouwd met Theodora Wezenberg.

Zij zijn getrouwd op 13 mei 1863 te IJsselmuiden.

Historisch Centrum Overijssel, BS Huwelijk
Ijsselmuiden 1811-1932, IJsselmuiden, archief 123, inventaris­num­mer 13931, 13 mei 1863, aktenummer 6

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Cornelis van der Kolk?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Cornelis van der Kolk

Arend Kalter
1788-1853

Cornelis van der Kolk
????-

1863

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

    Verwantschap Cornelis van der Kolk



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 13 mei 1863 lag rond de 12,0 °C. Er was 5 mm neerslag. De winddruk was 6 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 94%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
    • In het jaar 1863: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
      • 4 januari » James L. Plimpton maakt zijn nieuwe vervoermiddel wereldkundig: de rolschaats. Hij vraagt er meteen octrooi op aan.
      • 10 januari » De metro van Londen maakt haar eerste rit. Het is de eerste ondergrondse ter wereld.
      • 4 juli » In de Verenigde Staten geeft de belegerde stad Vicksburg zich over aan het leger van Ulysses S. Grant; tegelijkertijd begint Robert E. Lee aan zijn aftocht, na verslagen te zijn bij Gettysburg
      • 15 juli » Aanslag op aartsbisschop Joannes Zwijsen van Utrecht in zijn huis te Haaren. De bisschop heeft schotwonden in zijn rechterarm en -zijde maar overleeft de aanslag. De zaak is nooit opgehelderd.
      • 3 oktober » President van de Verenigde Staten Abraham Lincoln maakt van Thanksgiving Day een nationale feestdag.
      • 31 oktober » Begin van de werken voor de Nieuwe Waterweg.

    Over de familienaam Van der Kolk


    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Jolanda Bremer, "Stamboom Kalter - Otten", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-kalter-otten/I100387.php : benaderd 13 januari 2026), "Cornelis van der Kolk".