Stamboom Kalksma » Johannes Adrianus Kalksma (1920-1943)

Persoonlijke gegevens Johannes Adrianus Kalksma 


Gezin van Johannes Adrianus Kalksma

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johannes Adrianus Kalksma?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Johannes Adrianus Kalksma

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Johannes Adrianus Kalksma

Johannes Adrianus Kalksma
1920-1943


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

    Verwantschap Johannes Adrianus Kalksma



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. (Niet openbaar)
    2. Archiefkaart scan 22

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 21 juni 1920 lag tussen 10,2 °C en 20,4 °C en was gemiddeld 15,6 °C. Er was 10,3 mm neerslag. Er was 7,2 uur zonneschijn (43%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
    • In het jaar 1920: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,8 miljoen inwoners.
      • 7 april » Franse troepen bezetten het Duitse Ruhrgebied.
      • 29 mei » Priesterwijding van Giovanni Battista Montini door bisschop Giacinto Gaggia van Brescia (Italië).
      • 15 augustus » Oprichting van de Albanese voetbalclub SK Tirana.
      • 2 september » België wint goud op de Olympische spelen te Antwerpen in het voetbal.
      • 8 september » Oprichting van het Italiaans Regentschap Carnaro.
      • 4 oktober » Oprichting van de Tunesische sportvereniging Club Africain.
    • De temperatuur op 20 oktober 1943 lag tussen 8,5 °C en 15,8 °C en was gemiddeld 11,7 °C. Er was 6,1 mm neerslag gedurende 5,5 uur. Er was 4,8 uur zonneschijn (46%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
    • In het jaar 1943: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 9,1 miljoen inwoners.
      • 24 maart » Vrijwel alle Nederlandse artsen maken het woordje 'arts' op hun naamborden onleesbaar om geen lid te hoeven worden van de door de Duitsers ingestelde 'Artsenkamer'.
      • 31 maart » Bombardement op het westen van Rotterdam, 326 doden en vierhonderd gewonden.
      • 13 april » De nazi's treffen massagraven aan van duizenden Poolse officieren, vermoord door de NKVD in 1940, bij Katyn.
      • 20 juni » De Duitsers voeren bij een razzia in Amsterdam 5500 joden weg naar Westerbork.
      • 14 september » Ontmoeting tussen Hitler en Mussolini in Rastenburg.
      • 10 oktober » Enschede wordt gebombardeerd door Amerikaanse bommenwerpers die het op Vliegveld Twente hebben gemunt. Er vallen 151 doden en 104 zwaargewonden.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Kalksma

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Kalksma.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Kalksma.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Kalksma (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Kalksma is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Dirk Kalksma, "Stamboom Kalksma", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-kalksma/I648.php : benaderd 17 maart 2026), "Johannes Adrianus Kalksma (1920-1943)".