Stamboom Kaizer/van der Linden » Joanna Elisabeth Hertogs (1862-1865)

Persoonlijke gegevens Joanna Elisabeth Hertogs 


Gezin van Joanna Elisabeth Hertogs

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Joanna Elisabeth Hertogs?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Joanna Elisabeth Hertogs

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Joanna Elisabeth Hertogs

Joanna de Win
1780-1821

Joanna Elisabeth Hertogs
1862-1865


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Gemeente Archief Amsterdam folio 135v Op heden een September achttienhonderdtweeenzestig is voor ons ondergeteekende, Ambtenaar van de burgelijken stand der Gemeente Ransdorp, Durgerdam en Holysloot, verschenen: Elisabeth Aletta Vröber, van beroep vroedvrouw, oud dertig jaren, wonende Noordermarkt, welke heeft verklaard dat op dertig Augustus des namiddags ten half drie ure, in het huis, staande Goudsbloemstraat buurt 99 nr 412 is geboren een kind van het vrouwelijk geslacht uit Alida Elisabeth Wellner, van beroep geen, wonende als boven, weduwe van Joannes Hertogs.
      Welk kind zal genaamd worden Joanna Elisabeth.

      Data akte 1-9-1862, reg.5 folio 135v
    2. Gemeente Archief Amsterdam folio 130v Op heden zeven Februari Achttienhonderdvijfenzestig zijn voor mij Ambtenenaar van de burgelijken stand der Stad Amsterdam verschenen: Jan Blom, van beroep timmerman, oud zesenveertig jaren, wonende Lindengracht, oom van de overledene en Bernardus Antonius van Engelen, van beroep bediende, oud drieenvijftig jaren, wonende Oranjestraat buurt UU nr.639, welke hebben verklaard dat op vijf dezer des namiddags ten vijf ure, in het huis, staande Binnen Oranjestraat Kanton 4 buurt UU nr.609 is overleden: Johanna Elisabeth Hertogs, wonende als boven, in den ouderdom van twee jaren en vijf maanden, geboren alhier, dochter van van Joannes Hertogs, overleden en Alida Elisabeth Wellner.

      Data akte 7-2-1865 reg.1 folio 130v

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 30 augustus 1862 lag rond de 20,3 °C. De winddruk was 0.5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 57%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 14 maart 1861 tot 31 januari 1862 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Loudon met als eerste ministers Mr. J.P.P. baron Van Zuijlen van Nijevelt (conservatief-liberaal) en Mr. J. Loudon (liberaal).
    • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
    • In het jaar 1862: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
      • 3 januari » Slag bij Cockpit Point in Prince William County, Virginia (Amerikaanse Burgeroorlog).
      • 1 juli » Huwelijk van prins Lodewijk van Hessen-Darmstadt en prinses Alice van het Verenigd Koninkrijk op het eiland Wight.
      • 1 juli » Stichting van de Russische Staatsbibliotheek in Moskou.
      • 9 augustus » Première van de opera Béatrice et Bénédict van Hector Berlioz in Baden-Baden.
      • 26 november » Lewis Carroll (Charles Dodgson) stuurt het manuscript van Alice's Adventures in Wonderland naar de tien jaar oude Alice Liddell.
      • 13 december » De Geconfedereerde Staten winnen de Slag bij Fredericksburg in de Amerikaanse Burgeroorlog.
    • De temperatuur op 5 februari 1865 lag rond de -1,6 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 80%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
    • In het jaar 1865: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
      • 22 februari » Tennessee neemt een nieuwe grondwet aan waarin slavernij is afgeschaft.
      • 19 juni » In Galveston, Texas wordt de afschaffing van de slavernij en de vrijheid van alle voormalige slaven in Texas afgekondigd. De dag wordt in de Verenigde Staten gevierd als Juneteenth.
      • 2 juli » William Booth richt The Christian Mission op. Dit wordt later het Leger des Heils.
      • 9 oktober » In de Amerikaanse staat Pennsylvania wordt gestart met de aanleg van de eerste oliepijplijn.
      • 23 december » België, Frankrijk, Italië en Zwitserland komen een Latijnse muntunie overeen.
      • 26 december » De percolator wordt uitgevonden door James Mason.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Hertogs

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Hertogs.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Hertogs.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Hertogs (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Cor van der Linden, "Stamboom Kaizer/van der Linden", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-kaizer/I314.php : benaderd 3 januari 2026), "Joanna Elisabeth Hertogs (1862-1865)".