Stamboom Kaizer/van der Linden » Gerarda Meers (1839-1885)

Persoonlijke gegevens Gerarda Meers 


Gezin van Gerarda Meers

Zij is getrouwd met Ignatius Bernardus Kesseler.

Zij zijn getrouwd op 13 juni 1861 te Amsterdam, zij was toen 21 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Gerarda Meers?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Gerarda Meers

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Gerarda Meers


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Gemeente Archief Amsterdam 8,folio 85 Op heden den tienden September Achttienhonderd negen-en-dertig is voor ons ondergeteekende Ambtenaar van den burgelijke stand der Gemeente Amsterdam verschenen: Franciscus Johannes Meers, van beroep zadelmaker, oud achtentwintig jaar, wonende Kerkstraat bij Amstel nr.436, welke heeft verklaard, dat op negenden dezer des voormiddags ten twee ure, in het huis staande als boven is geboren een kind van het vrouwelijk geslacht geslacht uit: Anna Dum, van beroep geen, wonende als boven. Welk kind zal genaamd worden: Gerarda.

      Data akte 10-9-1839, reg.8, folio 85
    2. Gemeente Archief Amsterdam 7614 Op heden twaalf October Achttienhonderdvijf-en-tachtig zijn voor ons ondergeteekende Ambtenaar van den Burgelijken stand der Gemeente Amsterdam verschenen: Pierre Louis Soede, van beroep aanspreker oud zevenendertig jaren, en Fredericus Goosen, van beroep aanspreker oud vierenzestig jaren bekende van de overledene, welke hebben verklaard, dat op tien dezer des voormiddags tien ure in het huis Lijnbaansgracht 108 is overleden: Gerarda Meers, beroep geen, oud zesenveertig jaren. Echtgenoot van Ignatius Bernardus Kesjeler.

      Data akte 12-10-1885, reg.8, folio 35 nr. 7614
    3. Stadsarchief Amsterdam reg.5;fol.60

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 9 september 1839 lag rond de 18,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Typering van het weer: half bewolkt winderig. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1839: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
      • 2 januari » Louis Daguerre neemt de eerste foto van de maan.
      • 6 januari » De Night of the Big Wind, een zware storm, trekt over Ierland.
      • 17 juni » Koning Kamehameha III van Hawaï verleent de Rooms-katholieken onder Franse druk godsdienstvrijheid.
      • 18 juni » Willem III der Nederlanden trouwt met Sophie van Württemberg.
      • 2 juli » Opstand op het slavenschip La Amistad.
      • 30 augustus » Adolf van Luxemburg wordt de, wat later zou blijken, laatste hertog van Nassau.
    • De temperatuur op 13 juni 1861 lag rond de 26,3 °C. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 55%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 23 februari 1860 tot 14 maart 1861 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Van Heemstra met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. S. baron Van Heemstra (liberaal).
    • Van 14 maart 1861 tot 31 januari 1862 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Loudon met als eerste ministers Mr. J.P.P. baron Van Zuijlen van Nijevelt (conservatief-liberaal) en Mr. J. Loudon (liberaal).
    • In het jaar 1861: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
      • 9 februari » Jefferson Davis wordt gekozen als eerste en enige president van de Geconfedereerde Staten van Amerika.
      • 4 maart » De "Stars and Bars" wordt aangenomen als de vlag van de Geconfedereerde Staten van Amerika
      • 11 maart » De grondwet van de Geconfedereerde Staten van Amerika wordt aangenomen.
      • 17 maart » Het Koninkrijk Italië wordt uitgeroepen.
      • 20 mei » Kentucky verklaart zich neutraal in het conflict dat de Amerikaanse Burgeroorlog zou gaan heten.
      • 1 juli » In Rome verschijnt het eerste nummer van de L'Osservatore Romano, het officiële nieuwsblad van het Vaticaan.
    • De temperatuur op 10 oktober 1885 lag rond de 7,9 °C. Er was 2 mm neerslag. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 74 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 98%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
    • In het jaar 1885: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
      • 4 maart » Grover Cleveland wordt beëdigd als 22e president van de Verenigde Staten
      • 3 april » De motor van Gottlieb Daimler wordt gepatenteerd in Duitsland.
      • 13 mei » Oprichting van de Nederlandsche Kolfbond in de sociëteit De Vereniging te Haarlem. Honderd jaar later, op maandag 13 mei 1985, krijgt de bond het predicaat Koninklijk.
      • 17 juni » Het Vrijheidsbeeld komt aan in de haven van New York.
      • 1 oktober » Het eerste nummer van De Nieuwe Gids verschijnt.
      • 10 november » Demonstratie van de eerste motorfiets door bouwer Gottlieb Daimler.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia

    • 1865 » Andrés Bello López (83), Chileens-Venezolaans humanist, dichter en politicus
    • 1885 » John McCloskey (75), Amerikaans kardinaal-aartsbisschop van New York
    • 1887 » Willem Verbeet (86), Nederlands kunstschilder en tekenaar
    • 1910 » Willem Maris (66), Nederlands kunstschilder
    • 1911 » Jack Daniel (65), Amerikaans oprichter van de Jack Daniel's distilleerderij
    • 1914 » Carol I van Roemenië (75), koning van Roemenië (1866-1914)

    Over de familienaam Meers

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Meers.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Meers.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Meers (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Cor van der Linden, "Stamboom Kaizer/van der Linden", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-kaizer/I143.php : benaderd 31 december 2025), "Gerarda Meers (1839-1885)".