Stamboom Jurrien Hoove » Alvaro d'Almaras (1478-1535)

Persoonlijke gegevens Alvaro d'Almaras 

Bron 1
  • Hij is geboren in het jaar 1478 in Segovia, Spain.
  • Titel: ridder, vanaf 14 jan 1516 Heer van Diepensteijn bij Steenhuffel, België
  • Beroep: Spaans koopman die vanuit Segovia naar Antwerpen kwam.
  • Hij is overleden op 25 november 1535 in Antwerp, Belgium, hij was toen 57 jaar oud.
  • Hij is begraven in Antwerp, Belgium.

Gezin van Alvaro d'Almaras

(1) Hij is getrouwd met Francoise /de Waeyere Zwayers.

Zij zijn getrouwd in het jaar 1505 te Antwerp, Belgium, hij was toen 27 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Francois d'Almaras  1507-1583 


(2) Hij is getrouwd met Anna van Bouchout.

Zij zijn getrouwd in het jaar 1510 te Antwerp, Belgium, hij was toen 32 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Philips d' Almaras  1511-1571


Notities over Alvaro d'Almaras

Zie een uitgebreid verslag over Alvaro van Almaras (Al Marez) op ghklonderzeel.be/PDF/tijdschrift/2006T2_055_Glasramen%20beeldenstormen.pdf

 

Hij was en Spaans koopman uit Segovia. Hij wordt het eerst genoemd in de schepenakten van Antwerpen in 1505, wanneerhij trouwt met Jouffrouwe Franchoise sWaeyers. Haar familie stamde uit Bergen op Zoom. Zij overleed op vrij jonge leeftijd. Hij is later gehuwd met Anna van Bouchout, dame van Diepenstein. (huwelijk in 1510)

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Alvaro d'Almaras?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Alvaro d'Almaras


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. (Niet openbaar)

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • Graaf Karel II (Oostenrijks Huis) was van 1515 tot 1555 vorst van Nederland (ook wel Graafschap Holland genoemd)
  • In het jaar 1535: Bron: Wikipedia
    • 12 maart » Stichting van de Ecuadoraanse stad Portoviejo.
    • 21 mei » Paus Paulus III creëert zeven nieuwe kardinalen, onder wie de in 1935 heilig verklaarde Engelse bisschop van Rochester John Fisher.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam D'Almaras


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Justinus Theodorus Matthys van den Hoven, "Stamboom Jurrien Hoove", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-juriaan/I550.php : benaderd 13 januari 2026), "Alvaro d'Almaras (1478-1535)".