De temperatuur op 11 juni 1916 lag tussen 4,8 °C en 14,7 °C en was gemiddeld 10,3 °C. Er was 1,1 mm neerslag. Er was 2,5 uur zonneschijn (15%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
18 april » Oprichting van de Mexicaanse voetbalclub CF Atlante.
1 juli » Eerste Wereldoorlog: eerste dag van de Slag aan de Somme. Op deze dag komen 20.000 soldaten van het Britse leger om, en raken 40.000 gewond. Het einde van de slag is in november.
20 augustus » Het Amerikaans voetbalelftal speelt de eerste officiële interland uit de geschiedenis. In en tegen Zweden wordt met 3-2 verloren.
28 augustus » Duitsland verklaart de oorlog aan Roemenië.
12 oktober » Oprichting van de Mexicaanse voetbalclub Club América.
30 december » Kroning van Karel I van Oostenrijk en Zita van Bourbon-Parma tot koning en koningin van Hongarije in Boedapest.
Trouwdag 16 juni 1940
De temperatuur op 16 juni 1940 lag tussen 13,2 °C en 20,4 °C en was gemiddeld 15,5 °C. Er was 2,8 uur zonneschijn (17%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
21 april » Het Nederlands voetbalelftal speelt tegen België. Het is de laatste interlandwedstrijd onder leiding van Bob Glendenning. Langer dan de Engelse trainer hield niemand het bij de nationale ploeg uit: op 2 november 1924 debuteerde hij.
10 mei » Tweede Wereldoorlog: Winston Churchill wordt premier van het Verenigd Koninkrijk.
11 mei » De Duitse invallers bereiken het Albertkanaal.
17 juni » De RMS Lancastria werd getorpedeerd waarbij minimaal 4.000 vluchtelingen en RAF soldaten om het leven komen die geëvacueerd zijn na de Slag om Duinkerke.
1 augustus » Oprichting van de Spaanse voetbalclub Albacete Balompié.
28 oktober » Tweede Wereldoorlog: Invasie van Griekenland door Italië.
Dag van overlijden 18 april 1990
De temperatuur op 18 april 1990 lag tussen 1,7 °C en 9,1 °C en was gemiddeld 5,2 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 1,8 uur zonneschijn (13%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
6 april » In het Rijksmuseum Amsterdam spuit een 31-jarige geesteszieke inwoner van Den Haag zwavelzuur op Rembrandts beroemde schilderij De Nachtwacht.
20 juli » In Seattle (Verenigde Staten) wordt het startschot gegeven voor de tweede "Goodwill Games", een vierjaarlijkse sportmanifestatie gesticht in 1986 door Ted Turner met de bedoeling de relatie tussen de V.S. en de Sovjet-Unie te verbeteren.
15 augustus » In zwarte woonwijken te Johannesburg (Zuid-Afrika) vallen 140 doden bij politiek oproer en stammengeweld.
1 oktober » In het Sovjet-Russische parlement wordt de "Wet over gewetensvrijheid en religieuze organisaties" door een grote meerderheid goedgekeurd.
28 oktober » In Rome beslist een buitengewone Europese Raad dat de tweede fase van de EMU, de Europese economische en monetaire unie, zal beginnen op 1 januari 1994. De bevoegdheden van de Europese lidstaten betreffende geld en rentevoeten zullen overgedragen worden aan een onafhankelijke Europese Centrale Bank. Het Verenigd Koninkrijk stemt als enige tegen.
28 november » De Bulgaarse regering onder leiding van premier Andrej Loekanov treedt af, nadat de oppositie druk had uitgeoefend met een algemene staking.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Justinus Theodorus Matthys van den Hoven, "Stamboom Jurrien Hoove", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-juriaan/I16100.php : benaderd 16 maart 2026), "Frederik Johannes Mans (1916-1990)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.