De temperatuur op 5 september 1918 lag tussen 9,8 °C en 14,5 °C en was gemiddeld 12,1 °C. Er was 2,9 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
6 juni » slag bij het Belleaubos Gunnery Sgt. Dan Daley spreekt zijn bekende quote uit: ‘C’mon you sons-of-bitches, do you want to live forever?’
7 november » De laatste aan shellshock lijdende soldaat wordt geëxecuteerd wegens desertie.
11 november » De Britse regering erkent de onafhankelijkheid van Letland.
12 november » Geïnspireerd door de omwentelingen in Duitsland en Rusland roept de Nederlandse socialistische leider Pieter Jelles Troelstra op tot revolutie. Hij veroorzaakt paniek, maar krijgt geen bijval.
12 november » Oostenrijk wordt een republiek.
14 november » Tsjecho-Slowakije wordt een republiek.
Dag van overlijden 22 oktober 1958
De temperatuur op 22 oktober 1958 lag tussen 10,5 °C en 13,8 °C en was gemiddeld 12,3 °C. Er was 1,5 mm neerslag gedurende 2,5 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
1 januari » In Venezuela begint een opstand tegen het regime van president Marcos Pérez Jiménez.
14 maart » Eric Blom, Nederlands televisieregisseur
24 mei » Martin Schröder richt een Nederlandse luchtvaartmaatschappij op. Eerst Martin's Air Charter geheten wordt deze later omgedoopt tot Martinair.
15 juli » 5.000 Amerikaanse soldaten landen in Beiroet, om de pro-Westerse regering van Libanon te beschermen.
2 augustus » Zeezender Radio Mercur begint met haar officiële programma's.
15 december » Paus Johannes XXIII creëert 23 nieuwe kardinalen, onder wie de Italiaanse aartsbisschop van Milaan Giovanni Battista Montini, de latere paus Paulus VI.
Dag van begraven 25 oktober 1958
De temperatuur op 25 oktober 1958 lag tussen 10,9 °C en 13,2 °C en was gemiddeld 11,8 °C. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
31 januari » De Explorer 1 is de eerste succesvolle Amerikaanse satellietlancering.
5 februari » De Amerikaanse luchtmacht verliest een atoombom voor de kust van Georgia, de bom is nog steeds niet teruggevonden.
5 februari » Nasser wordt president van de Verenigde Arabische Republiek.
18 maart » Het Atomium in Brussel wordt voltooid. De enorme uitvergroting van een ijzerkristal moest dienen als de blikvanger op de wereldtentoonstelling (Expo 58) van dat jaar.
29 juni » Encycliek Ad Apostolorum Principis van Paus Pius XII over het communisme en de Kerk in China.
26 juli » Als negenjarige prins wordt Charles tot Prins van Wales benoemd.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Rob.P. John, "Stamboom Familie John, Amesz, van der Genugten Nederland-Duitsland", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-john/I842.php : benaderd 30 september 2026), "Anna Albers (1918-1958)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.