Stamboom Familie John, Amesz, van der Genugten Nederland-Duitsland » Cornelis van der Genugten (1884-1967)

Persoonlijke gegevens Cornelis van der Genugten 


Gezin van Cornelis van der Genugten

Hij is getrouwd met Anna Christina Spaargaren.

De bewoners van de van Dam van Isseltweg op nummer 39 waren Cornelis van der Genugten en zijn gezin. In 1924 had van der Genugten het huis, een perceel bouwland en dijkgrond, gekocht voor 8.500 gulden van de Aalsmeerse tuinder Cornelis Antonius Alphonsus Meekel. In 1933 kreeg van der Genugten vergunning van de Gemeente voor de bouw van een melkwinkel (beschreven als melklokaal).
Cornelis van de Genugten werd geboren in 1884 te Nieuwer-Amstel. Zijn vrouw was Anna Christina Spaargaren, geboren in 1883 te Aalsmeer. Ze kregen drie kinderen, te weten Christina (1909), Jacob (1911) en Jannetje (1916). Jacob vertrekt in 1932 naar de Da Costalaan te Nieuwer Amstel en heeft als beroep melkrijder.
Aankoop Gemeente Nieuwer-Amstel
Om in het bezit te komen van het woonhuis en de grond van van der Genugten stelde de Gemeente een ruilcontract voor. De heer ir. T.W. Hommes, directeur van gemeente werken Amstelveen was in 1954 hiervoor de bemiddelaar. Voor het percel, kadastraal bekend als Sectie H nr. 1788 groot 1.53.00 HA, bood men 22.000 gulden. Het ruilobject was een huis met erf aan de Oude Karselaan nummer 66 voor de somma van 4000 gulden. Dat betekende dat de gemeente van der Genugten nog 18.000 gulden bijbetaalde. Van der Genugten verzocht wethouder Kaptein om “oude mensen niet in de winter te laten verhuizen”. De wethouder bleek menselijk, want het echtpaar mocht er blijven wonen tot de zomer van 1955. Toen werd het huis ontruimd en gesloopt.
Bron: Gemeente Archief Amstelveen. Invnr. 2.07.351.13 Doos 23 en kaartsysteem 1930-1940

Zij zijn getrouwd op 12 augustus 1908 te Nieuwer Amstel, Noord-Holland, Nederland, hij was toen 24 jaar oud.


Kind(eren):



Notities over Cornelis van der Genugten

Cornelis is op 19 december 1903 aangezen voor de militaire dienst maar in Januari 1904 vrijgesteld.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Cornelis van der Genugten?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Cornelis van der Genugten

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Cornelis van der Genugten


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 24 juli 1884 lag rond de 19,5 °C. Er was 9 mm neerslag. De winddruk was 4 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 73%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
    • In het jaar 1884: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
      • 1 mei » Er breekt in de Verenigde Staten een staking uit die uiteindelijk het instellen van een acht-urige werkdag zal betekenen. Deze dag zal de geschiedenis ingaan als de Dag van de Arbeid en is in vele landen een erkende feestdag. Uitzonderingen zijn Canada, Nederland, en ironisch genoeg ook de Verenigde Staten.
      • 13 mei » De American Institute of Electrical Engineers (AIEE), voorloper van de IEEE wordt opgericht.
      • 31 augustus » In Gent verschijnt het eerste socialistische dagblad van België, de Vooruit.
      • 23 september » Herman Hollerith patenteert zijn mechanische optelmachine.
      • 1 oktober » Oprichting van de Deense krant Politiken in Kopenhagen.
      • 15 december » Het Wachttoren-, Bijbel- en Traktaatgenootschap (het kerkgenootschap van Jehova's getuigen) wordt rechtspersoonlijkheid verleend met Charles Taze Russell als president.
    • De temperatuur op 12 augustus 1908 lag tussen 4,4 °C en 17,2 °C en was gemiddeld 11,1 °C. Er was 2,1 mm neerslag. Er was 7,5 uur zonneschijn (50%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
    • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
    • In het jaar 1908: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,7 miljoen inwoners.
      • 1 april » Oprichting van de Argentijnse voetbalclub CA San Lorenzo de Almagro.
      • 13 juli » Vrouwen doen voor het eerst mee aan de moderne Olympische Spelen.
      • 19 juli » Oprichting van Rotterdamse voetbalclub Feijenoord.
      • 25 juli » Oprichting van de Duitse roei-, tennis- en hockeyclub Rüsselsheimer RK uit Rüsselsheim am Main.
      • 5 oktober » Het autonome vorstendom Bulgarije verklaart zich onafhankelijk van het Osmaanse rijk.
      • 24 november » Stranding van de Fernando bij Terschelling, zes doden. Van de zeventien opvarenden kunnen er veertien man worden gered, maar ook drie redders komen om.
    • De temperatuur op 31 juli 1967 lag tussen 16,9 °C en 27,0 °C en was gemiddeld 21,5 °C. Er was 0,1 mm neerslag gedurende 0,1 uur. Er was 8,8 uur zonneschijn (56%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 22 november 1966 tot 5 april 1967 was er in Nederland het kabinet Zijlstra met als eerste minister Prof. dr. J. Zijlstra (ARP).
    • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet De Jong met als eerste minister P.J.S. de Jong (KVP).
    • In het jaar 1967: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 12,5 miljoen inwoners.
      • 10 januari » Prinses Margriet en Pieter van Vollenhoven treden in het huwelijk.
      • 15 februari » Zeven leden van de nieuwe partij D66 worden in de Tweede Kamer gekozen.
      • 10 juni » Kroonprinses Margrethe II van Denemarken trouwt met Henri de Laborde de Monpezat.
      • 13 juni » Benoeming van Jozef-Maria Heuschen tot eerste bisschop van Hasselt in België.
      • 25 juni » Het eerste wereldwijd uitgezonden televisieprogramma Our World vindt plaats, waarin onder andere een opname te zien is van de nieuwe single van The Beatles, All You Need Is Love.
      • 28 juni » Israël annexeert Oost-Jeruzalem.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Van der Genugten


    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Rob.P. John, "Stamboom Familie John, Amesz, van der Genugten Nederland-Duitsland", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-john/I530.php : benaderd 18 oktober 2026), "Cornelis van der Genugten (1884-1967)".