17 januari » Een 'veiligheidscomité' o.l.v. Sanford Dole pleegt een staatsgreep en zet koningin Lili'uokalani af: het eerste geval van VS-Amerikaans imperialisme.
1 februari » Première van de opera Manon Lescaut van Giacomo Puccini in Turijn.
21 februari » In Argentinië wordt de Argentijnse voetbalbond ("Asociación del Fútbol Argentino") opgericht.
29 augustus » Whitcomb Judson verkrijgt octrooi op de ritssluiting.
1 oktober » Oprichting van de Zwolsche Athletische Club.
16 november » Oprichting van de Tsjechische voetbalclub Sparta Praag.
Dag van overlijden 15 september 1961
De temperatuur op 15 september 1961 lag tussen 11,5 °C en 21,5 °C en was gemiddeld 17,2 °C. Er was 1,3 uur zonneschijn (10%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
25 januari » President John F. Kennedy geeft een persconferentie. Dit is de eerste keer dat een presidentiële persconferentie live wordt uitgezonden op de televisie.
27 april » Sierra Leone wordt onafhankelijk na meer dan 150 jaar Brits bestuur.
9 mei » Koningin Juliana stelt de Gerbrandytoren in gebruik; deze toren in IJsselstein is beter bekend als de zender Lopik.
15 augustus » In de DDR begint men met de bouw van de betonnen Berlijnse Muur.
23 augustus » Ranger 1 wordt gelanceerd.
10 november » Oprichting van de Costa Ricaanse voetbalclub Santos de Guápiles.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Rob.P. John, "Stamboom Familie John, Amesz, van der Genugten Nederland-Duitsland", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-john/I2783.php : benaderd 11 februari 2026), "Johanna Philippina Elisabeth Amesz (1893-1961)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.