De temperatuur op 15 augustus 1929 lag tussen 9,2 °C en 21,8 °C en was gemiddeld 15,6 °C. Er was 9,1 uur zonneschijn (62%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
18 januari » IJe Wijkstra doodt in het Groningse Doezum vier veldwachters die zijn minnares Aaltje van der Tuin bij hem willen weghalen.
16 mei » De eerste Oscar-uitreiking.
29 juni » Ingebruikname van de eerste windtunnel, te Langley Field in Californië.
11 september » In Rotterdam fuseren de scheepswerven Wilton en Fijenoord.
30 september » Eerste bemande vlucht met een raketvliegtuig; aan boord is Fritz von Opel.
28 oktober » Oprichting van de Uruguayaanse voetbalclub Club Sportivo Cerrito.
Trouwdag 17 november 1951
De temperatuur op 17 november 1951 lag tussen 8,1 °C en 11,3 °C en was gemiddeld 9,7 °C. Er was 0,6 mm neerslag gedurende 1,1 uur. Er was 0,2 uur zonneschijn (2%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
Van 15 maart 1951 tot 2 september 1952 was er in Nederland het kabinet Drees I met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
8 februari » Verheffing van de Apostolische prefectuur Banka en Billiton in Indonesië tot Apostolisch vicariaat Pangkal-Pinang.
25 februari » Openingsceremonie van de eerste Pan-Amerikaanse Spelen, gehouden in Buenos Aires.
19 mei » Eerste vlucht van de fokker S.14 machtrainer.
26 juli » De staat van oorlog tussen Nederland en Duitsland wordt beëindigd.
10 september » Het Verenigd Koninkrijk begint een economische boycot van Iran.
21 september » Oprichting van de Boliviaanse voetbalclub Club Atlético Ciclón, gevestigd in de stad Tarija.
Dag van overlijden 12 september 1976
De temperatuur op 12 september 1976 lag tussen 8,2 °C en 18,5 °C en was gemiddeld 13,6 °C. Er was 8,5 uur zonneschijn (66%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
12 januari » De oud-ministers Roolvink en Schmelzer alsmede Elsevier-hoofdredacteur Hoogendijk geven toe dat zij tegen fikse betaling Gulf Oil Corporation adviezen hadden verstrekt.
3 april » Het eenentwintigste Eurovisiesongfestival vindt plaats in Nederland en wordt gewonnen door de groep Brotherhood of Man met het liedje Save your kisses for me.
21 april » Eerste televisie-uitzending van Veronica, onder andere met Starsky and Hutch.
9 mei » Ulrike Meinhof van de RAF wordt dood aangetroffen in haar cel in de gevangenis in Stuttgart-Stammheim.
10 oktober » In België zijn er gemeenteraadsverkiezingen.
26 oktober » Transkei is het eerste thuisland dat door Zuid-Afrika onafhankelijk verklaard wordt. Geen enkel ander land zal Transkei erkennen.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Rob.P. John, "Stamboom Familie John, Amesz, van der Genugten Nederland-Duitsland", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-john/I263.php : benaderd 24 september 2026), "Geertruida John (1929-1976)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.