Stamboom Jansma » Johann Herman (Hermanus) Billenkamp (1713-1775)

Persoonlijke gegevens Johann Herman (Hermanus) Billenkamp 


Gezin van Johann Herman (Hermanus) Billenkamp

(1) Hij is getrouwd met Anna Jans.

Ze zijn in de kerk getrouwd op 29 november 1739 te Edam gerecht en Luth.Bron 2

29 november getrout Hermanus Binnekamp jongeman van Ancom met Anna Jansz van Monnikendam, jongedochter
Luthers lidmatenregister Edam.
http://arch.vortmes.nl/documents/klled654.pdf

29-11-1739 Harmanus Billekamp jm Edam Annatje Jans jd Edam allebei in Edam wonend
Trouwen voor het Gerecht en luth
Waterlandsarchief

Kind(eren):



(2) Hij is getrouwd met Geesje (Jacobs?) Riets.

Ze zijn in de kerk getrouwd op 4 februari 1742 te Edam RK.Bron 2

Voor het gerecht: 04-02-1742 Harmanus Billekam wed Edam met Gezina Riets jd Edam, beide binnen deze stad woonachtig

Trouwen rk 04-02-1742 Hermanus Bumkamp en Gezina Riets

Kind(eren):

  1. Jan Billenkamp  -< 1747


(3) Hij is getrouwd met Maartje Jans Swart.

Toestemming voor het huwelijk is 18 november 1747 verkregen te Edam geref.

Ze zijn in de kerk getrouwd op 3 december 1747 te Edam geref.Bron 2

18-11-1747 Harmanus Belcum wednr Edam Maretje Jans jd. Edam 03-12-1747 geref
beide wonende alhier

Staatboek weeskamer Bemster
Weeskamer van de Beemster debet aan de vijf minderjarige kinderen van Harmanus Bellekamp, waarvan de moeder is geweest Maartje Jans Swarts, genaamd
Maarten oud omtrent 16 jaar, Sijtje oud 12 1/2 jaar, an oud ruim 10 jaar, Harmanus oud ruim 9 jaar en Grietje oud 5 1/2 jaar.
03-06-1765 De vader bewijst zijn kinderen ten overstaan van de voogden Weijert (Wijert) Jansz Swarts te Purmerend en Fredrik Bellekamp, thans in de Beemster maar wonende te Ancom in Osnabrugge, ieder een gouden dukaat, dus in totaal f 26.5.-.
03-04-1775 Harmanus Bellekamp ontvangt de helft van de porties van zijn drie overleden zoons Maarten, Jan en Harmanus.
06-10-1794 Grietje Hermanus Bellekamp, geassisteerd met haar man Jan Wolterink, ontvangt als enige overgebleven zuster het geld.

Kind(eren):



(4) Hij is getrouwd met Lijsbet Arning.

Toestemming voor het huwelijk is 12 oktober 1765 verkregen te Hoorn Stadhuis.Bron 3

Zij zijn getrouwd op 3 november 1765 te Hoorn Stadhuis.Bron 3

Bruidegom: Harmanus Billekamp, wed. Woonplaats: Beemster. Afkomstig uit:Ankam-Osnabruck
Bruid: Lijsbet Arning, jd, Woonplaats: Hoorn, Turfhaven. Afkomstig uit: Amsterdam.
Ze zijn in de kerk getrouwd op 9 november 1765 te Hoorn RK.Bron 4


(5) Hij is getrouwd met Margaretha Veltman.

Ze zijn in de kerk getrouwd op 7 mei 1769 te Purmerend RK.Bron 2

07-05-1769 tr Purmerend RK, in de Beemster
Hermanus Billenkamp
Martje Veltmans

Kind(eren):

  1. Elisabeth Billenkamp  1771-1816 
  2. Joannes Billenkamp  1772-????
  3. Marijtje Billenkamp  1773-1803 
  4. Hermanus Billenkamp  1775-????


Notities over Johann Herman (Hermanus) Billenkamp

Herman trouwde 5 keer en kreeg 18 kinderen. Slechts 3 tot 5 van zijn kinderen werden volwassen. De kinderen werden (meestal katholiek) gedoopt in Edam, Monnickendam, Beemster of Purmerend.
Bij twee van zijn kinderen was zijn broer Frederik als doopgetuige aanwezig. Deze was tevens voogd bij de weeskamer over Herman zijn kinderen na het overlijden van hun moeder Maartje Jans Swart.

Al jaren kwamen er mensen uit Westfalen als Hollandgänger naar Nederland. Monnickendam en omgeving was geliefd bij veel Ankumers.
Herman woonde eerst in Edam, in de Purmer en tenslotte aan De Volgerweg in Beemster. Hier was hij hovenier op de buitenplaats Zwaensvliet van Hinloopen. Zwaensvliet werd in 1628 gebouwd door koopman Dirck van Os, een steenrijke koopman en initiatiefnemer van de droogmaking van de Beemster.
Tegenwoordig bevindt 'Het Beemster Arboretum' zich op een stuk land dat behoorde tot de buitenplaats Zwaansvliet en als toegang een replica heeft van de originele imposante toegangspoort van het landgoed.

Staatboek weeskamer Edam
Bewijs van 's moeders erfenis van Lijsbeth Harmensz, daar moeder af is geweest Annetje Jansz, overleden alhier.
30-01-1742 De vader Harmanus Bellingkamp ter eenre en de voogden Gerrit Kransz en Willem Schol ter andere zijde zijn de uitkoop van moeders erfenis overeengekomen.
31-07-1742 Harmanus Bellingkamp ontvangt met consent van de ene voogd, de andere voogd uitlandig, de goederen van zijn overleden dochter.

Staatboek weeskamer Edam
Bewijs van 's moeders erfenis van Jacob Bellinkamp, minderjarige nagelaten zoon van wijlen Gezina Foriet, daar vader af is Harmanus Bellinckamp.
19-12-1747 De vader Harmanus Bellinckamp ter eenre en de voogden Willem Schoutte ( waarschijnlijk zwager van Hamanus) en Jan Stolp ter andere zijde zijn met bewilliging van de behuwd moeder(schoonmoeder) de uitkoop van moeders erfenis overeen gekomen.
25-02-1749 De vader Harmanus Bellecamp ontvangt met consent van de voogd Willem Schoutten, de andere voogd absent, de goederen van zijn overleden kind.

Staatboek weeskamer van de Beemster.
Debet aan de vijf minderjarige kinderen van Harmanus Bellekamp, waarvan de moeder is geweest Maartje Jans Swarts, genaamd Maarten oud omtrent 16 jaar, Sijtje oud 12 1/2 jaar, Jan oud ruim 10 jaar, Harmanus oud ruim 9 jaar en Grietje oud 5 1/2 jaar.
03-06-1765 De vader bewijst zijn kinderen ten overstaan van de voogden Weijert Jansz Swarts te Purmerend en Fredrik Bellekamp, thans in de Beemster maar wonende te Ancom in Osnabrugge, ieder een gouden dukaat, dus in totaal f 26.5.-.
03-04-1775 Harmanus Bellekamp ontvangt de helft van de porties van zijn drie overleden zoons Maarten, Jan en Harmanus.
06-10-1794 Grietje Hermanus Bellekamp, geassisteerd met haar man Jan Wolterink, ontvangt als enige overgebleven zuster het geld.

Hermanus was in 1732 voogd bij de weeskamer van Edam over Hermanus Schoutten, zoon van Willem Schoutten.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johann Herman (Hermanus) Billenkamp?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Johann Herman (Hermanus) Billenkamp

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Johann Herman (Hermanus) Billenkamp


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. https://data.matricula-online.eu/en/
    2. Waterlandsarchief.nl
    3. Westfries archief
    4. Wiewaswie.nl

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 7 mei 1769 lag rond de 9,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: betrokken. Bijzondere weersverschijnselen: droog. Bron: KNMI
    • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
    • In het jaar 1769: Bron: Wikipedia
      • 19 mei » Kardinaal Giovanni Vincenzo Antonio Ganganelli wordt gekozen tot Paus Clemens XIV
      • 28 mei » Bisschopswijding van Paus Clemens XIV in Rome.
      • 4 juni » Kroning van Paus Clemens XIV in Rome.
      • 2 november » Pioniers van een Spaanse expeditie, onder wie José Francisco Ortega en geleid door ene Don Gaspar de Portola, ontdekten de Golden Gate nabij San Francisco.
    • De temperatuur op 14 oktober 1775 lag rond de 14,0 °C. Er was 22 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Typering van het weer: regen betrokken. Bron: KNMI
    • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
    • In het jaar 1775: Bron: Wikipedia
      • 13 januari » Eerste opvoering van de opera La finta giardiniera van Wolfgang Amadeus Mozart in München.
      • 15 februari » Kardinaal Giovanni Angelo Braschi wordt gekozen tot Paus Pius VI.
      • 22 februari » Bisschopswijding en kroning van Paus Pius VI in Rome.
      • 14 april » Eerste abolitionistische groepering opgericht in de Verenigde Staten, door Benjamin Franklin en Benjamin Rush.
      • 2 mei » Benjamin Franklin voltooit zijn studie van de Golfstroom.
      • 21 juni » Karel van Nassau-Usingen wordt opgevolgd door zijn zoon Karel Willem.

    Over de familienaam Billenkamp


    De publicatie Stamboom Jansma is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    gerjans22, "Stamboom Jansma", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-jansma/I1699.php : benaderd 7 januari 2026), "Johann Herman (Hermanus) Billenkamp (1713-1775)".