22 februari » Hawaï wordt officieel een territorium van de Verenigde Staten.
14 maart » De Nederlandse botanicus Hugo de Vries brengt de erfelijkheidswetten van Mendel opnieuw onder de aandacht.
19 juli » Opening in Parijs van de eerste Franse metrolijn.
3 november » De arts W. Poolman sticht de eerste afdeling van het Groene Kruis.
15 november » Voetbalclub Eendracht ziet het levenslicht.
14 december » Max Planck publiceert zijn studie over de kwantummechanica.
Dag van overlijden 27 februari 1959
De temperatuur op 27 februari 1959 lag tussen 2,6 °C en 16,0 °C en was gemiddeld 8,4 °C. Er was 7,1 uur zonneschijn (66%). Het was licht bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Broekman.
Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Broekman (onder)zoekt.
De publicatie Stamboom Jansen, Vos, Lindenholst en Hoevenberg is opgesteld door T.M. Jansen (contact is niet mogelijk).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: T.M. Jansen, "Stamboom Jansen, Vos, Lindenholst en Hoevenberg", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-jansen-vos/R1331.php : benaderd 3 februari 2026), "Geesje Broekman (1900-1959)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.