De temperatuur op 26 maart 1948 lag tussen -0,3 °C en 13,0 °C en was gemiddeld 7,0 °C. Er was 10,1 uur zonneschijn (81%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
1 januari » In Italië treedt de democratische republikeinse grondwet in werking.
30 januari » De Indiase pacifist en leider Mahatma Gandhi wordt vermoord door een hindoe-extremist.
10 maart » Jan Masaryk, de partijloze minister van Buitenlandse Zaken van Tsjecho-Slowakije wordt dood aangetroffen op de binnenplaats van het ministerie van buitenlandse zaken te Praag, hij is waarschijnlijk uit het raam van zijn kantoor in het ministerie geduwd.
13 mei » Verheffing van de Apostolische Prefectuur Makassar in Indonesië tot Apostolisch vicariaat.
29 juli » Opening van de Olympische Spelen in Londen; de eerste Spelen na de Tweede Wereldoorlog.
14 december » Oprichting van de Poolse voetbalclub Górnik Zabrze.
Trouwdag 15 juli 1971
De temperatuur op 15 juli 1971 lag tussen 14,0 °C en 22,0 °C en was gemiddeld 18,0 °C. Er was 13,4 uur zonneschijn (82%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
1 januari » De Benelux Merkenwet treedt in werking.
18 mei » Opening van sport- en evenementenhal Scandinavium in de Zweedse stad Göteborg.
25 mei » De Efteling opent de attractie Diorama.
1 juli » De Utrechtse gemeentes Jutphaas en Vreeswijk worden samengevoegd tot de nieuwe gemeente Nieuwegein.
4 augustus » Eerste vlucht van een Agusta A109, een helikopter van het Italiaanse bedrijf Agusta. De aankoop ervan door de Belgische Luchtmacht zorgde eind jaren 1980 voor het Agustaschandaal.
27 november » Na een mislukte vlucht crasht de lander van de Mars 2, de Sovjet-Russische onbemande ruimtevlucht naar Mars, op de planeet. Het is het eerste door mensen vervaardigde voorwerp dat de oppervlakte van Mars bereikt.
Dag van overlijden 21 juli 2016
De temperatuur op 21 juli 2016 lag tussen 16,4 °C en 27,4 °C en was gemiddeld 21,8 °C. Er was 11,3 uur zonneschijn (70%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
24 april » Feyenoord wint haar twaalfde KNVB Beker door in de finale FC Utrecht te verslaan.
29 april » Voor de kust van Noorwegen stort een helikopter neer met dertien inzittenden aan boord.
30 juni » Bij een zelfmoordaanslag in het Afghaanse district Paghman komen tientallen politiemannen en burgers om het leven.
2 oktober » De eerste aflevering van Centraal Medisch Centrum wordt uitgezonden bij RTL 4.
23 oktober » Ruim vier jaar na hun ontvoering door Somalische piraten worden 26 Aziatische bemanningsleden van een Taiwanese vissersboot vrijgelaten.
25 december » Bij een vliegtuigcrash in de Zwarte Zee komen alle 92 inzittenden om. Het Russisch toestel met aan boord het legerkoor Alexandrov Ensemble stort kort na opstijgen vanuit Sotsji neer.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Guido Davus , "Stamboom Jannis", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-jannis/I13795.php : benaderd 24 januari 2026), "Romain Moons (1948-2016)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.