De temperatuur op 22 maart 1888 lag rond de 2,0 °C. De winddruk was 4 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuiden. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 82%. Bron: KNMI
1 april » In Rotterdam wordt voetbalclub Sparta opgericht.
15 juni » De regeerperiode van de Duitse keizer Wilhelm II begint.
31 augustus » Jack the Ripper slaat voor het eerst toe: hij vermoordt Mary Ann Nichols.
8 september » In Engeland vinden de eerste zes wedstrijden ooit plaats van de Football League.
9 december » Herman Hollerith installeert zijn rekenmachine bij het Amerikaanse War Department.
23 december » Vincent van Gogh snijdt een deel van zijn oor af.
Trouwdag 4 december 1911
De temperatuur op 4 december 1911 lag tussen 3,0 °C en 7,6 °C en was gemiddeld 6,2 °C. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
15 maart » Oprichting van de Oostenrijkse voetbalclub FK Austria Wien.
8 april » In Leiden ontdekt Heike Kamerlingh Onnes supergeleiding.
1 mei » Dina Sanson wordt in Rotterdam de eerste politievrouw van Nederland.
31 mei » De Titanic wordt te water gelaten.
24 juli » Hiram Bingham vindt de Incastad Machu Picchu terug.
24 oktober » Tijdens de Italiaans-Turkse Oorlog is de Nieuport van kapitein-vlieger Carlos Piazza het eerste vliegtuig in de geschiedenis dat werd beschoten.
Dag van overlijden 1 maart 1949
De temperatuur op 1 maart 1949 lag tussen 0,1 °C en 7,1 °C en was gemiddeld 4,0 °C. Er was 5,7 mm neerslag gedurende 2,9 uur. Er was 5,6 uur zonneschijn (52%). De gemiddelde windsnelheid was 7 Bft (harde wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Guido Davus , "Stamboom Jannis", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-jannis/I10138.php : benaderd 2 februari 2026), "Joannes Victor Vanolmen (1888-1949)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.