De temperatuur op 15 mei 1924 lag tussen 12,2 °C en 22,8 °C en was gemiddeld 16,8 °C. Er was 2,8 mm neerslag. Er was 7,1 uur zonneschijn (45%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
7 januari » Oprichting van de Féderation Internationale de Hockey (FIH), oftewel de overkoepelende wereldhockeybond, op initiatief van de Fransman Paul Léautey.
27 maart » Adolf Hitler wordt veroordeeld tot 5 jaar gevangenisstraf vanwege zijn rol bij de Bierkellerputsch.
6 april » De fascisten behalen bij parlementsverkiezingen in Italië de absolute meerderheid
16 april » De eerste radio-uitzending via de draadomroep. De Matthäus Passion wordt uitgezonden.
30 oktober » Wereldspaardag is 30 oktober 1924 in het leven geroepen op het eerste internationale spaarbankcongres van de Wereldvereniging van Spaarbanken in Milaan, Italië. De dag is bedoeld om mensen wereldwijd bewust te maken van het belang van sparen.
24 november » De H-NACC arriveert in Batavia; de eerste intercontinentale commerciële vlucht is een feit.
Dag van overlijden 11 mei 1999
De temperatuur op 11 mei 1999 lag tussen 11,2 °C en 18,0 °C en was gemiddeld 14,3 °C. Er was 2,6 mm neerslag gedurende 2,0 uur. Er was 6,4 uur zonneschijn (41%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
17 maart » In Epcot wordt de attractie Test Track geopend.
24 april » Michael Boogerd wint de 34e editie van Nederlands enige wielerklassieker, de Amstel Gold Race.
1 mei » De Belgische radiozender BRT2 wordt omgedoopt tot Radio 2, krijgt een nieuw logo en profileert zich als een gezellige familiezender.
16 juni » Thabo Mbeki volgt Nelson Mandela op als president van Zuid-Afrika.
1 november » Een 16-jarige jongen richt een bloedbad aan in de Duitse plaats Bad Reichenhall: 5 doden, waaronder de jongen zelf.
11 december » De top van EU-staats- en regeringsleiders in Helsinki eindigt met de goedkeuring van de oprichting van een Europees leger en een akkoord over de uitbreiding en de kandidatuur van Turkije.
Dag van begraven 17 mei 1999
De temperatuur op 17 mei 1999 lag tussen 8,0 °C en 17,7 °C en was gemiddeld 13,2 °C. Er was 9,4 uur zonneschijn (60%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
21 april » Turkse aanklagers eisen de doodstraf tegen de Turks-Koerdische leider Abdullah Öcalan wegens verraad en moord.
19 juni » In Brisbane verliezen de Nederlandse hockeysters in de finale van de strijd om de Champions Trophy met 3-2 van gastland en titelverdediger Australië.
10 juli » Amerika wint het derde WK voetbal voor vrouwen door China in de finale na strafschoppen te verslaan.
26 juli » Patrick Rafter lost Andre Agassi na drie weken af als nummer één op de wereldranglijst der tennisprofessionals; de Australiër moet die positie al na één week weer afstaan aan Agassi's landgenoot Pete Sampras.
30 november » In Seattle vindt de eerste grote demonstratie van de antiglobalistische beweging plaats, de Battle of Seattle.
2 december » In het Britse wetenschapsblad Nature wordt een rapport van 22 onderzoekers gepubliceerd die het menselijke chromosoom 22 hebben kunnen ontcijferen.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J. Post, "Kwartierstaat J. Post", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-j-post/I186.php : benaderd 26 december 2025), "Dirkje van der Grift (1924-1999)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.