De temperatuur op 23 augustus 1917 lag tussen 15,2 °C en 23,5 °C en was gemiddeld 18,6 °C. Er was 7,5 mm neerslag. Er was 3,3 uur zonneschijn (23%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
14 maart » Het Russische regime van de tsaar komt ten val.
22 maart » De Verenigde Staten erkennen als eerste de voorlopige Russische regering na de val van de tsaar.
26 juni » De eerste Amerikaanse troepen landen in Frankrijk.
6 december » Finland en Litouwen verklaren zich onafhankelijk van Rusland.
8 december » De Turken, onder bevel van Erich von Falkenhayn, plannen een aanval op de Britse linies van Edmund Allenby. De Slag om Jeruzalem is begonnen.
15 december » Matrozen van de Z 8 organiseren uit ontevredenheid over de slechte kwaliteit van het brood een eigen voedselactie. Hierbij wordt bij de aanleverende bakkerij het bedorven brood onder druk omgeruild.
Trouwdag 20 juni 1942
De temperatuur op 20 juni 1942 lag tussen 4,4 °C en 18,6 °C en was gemiddeld 12,8 °C. Er was 14,3 uur zonneschijn (85%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
28 februari » Japanse troepen landen op Java, het laatste Nederlandse bolwerk in Oost-Indië.
3 april » Tweede Wereldoorlog: Japanse troepen vallen Amerikaanse en Filipijnse troepen aan te Bataan.
3 mei » In concentratiekamp Sachsenhausen worden 72 Nederlanders geëxecuteerd. Het merendeel was lid van de Ordedienst.
23 augustus » De Slag om Stalingrad begint.
3 oktober » Eerste succesvolle lancering van een V2-raket vanaf Peenemünde in Duitsland, de eerste keer dat een door de mens vervaardigd object de ruimte bereikt.
12 november » Het Britse Achtste Leger onder generaal en later veldmaarschalk Bernard Montgomery neemt Tobroek in.
Dag van overlijden 14 februari 1999
De temperatuur op 14 februari 1999 lag tussen -10,3 °C en -0,3 °C en was gemiddeld -4,8 °C. Er was 2,6 mm neerslag gedurende 3,8 uur. Er was 2,6 uur zonneschijn (26%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
13 mei » Verkiezing van Carlo Azeglio Ciampi tot tiende president van Italië.
19 juni » In Brisbane verliezen de Nederlandse hockeysters in de finale van de strijd om de Champions Trophy met 3-2 van gastland en titelverdediger Australië.
13 augustus » Steffi Graf kondigt het einde van haar tennisloopbaan aan.
9 oktober » De Lockheed SR-71 maakt zijn allerlaatste vlucht.
4 december » In Londen wordt Miss India, Yukta Mookhey (20), gekroond tot Miss World.
16 december » Door modderstromen in Venezuela komen duizenden mensen om.
Dag van begraven 17 februari 1999
De temperatuur op 17 februari 1999 lag tussen -1,1 °C en 5,8 °C en was gemiddeld 2,1 °C. Er was 3,7 mm neerslag gedurende 4,4 uur. Er was 6,9 uur zonneschijn (69%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
6 februari » Bisschopswijding van hulpbisschop Everard de Jong van Roermond in de Sint-Christoffelkathedraal te Roermond door bisschop Frans Wiertz.
12 april » Een wagon van de Wuppertaler Schwebebahn stort neer in de rivier de Wupper, voor het Robert-Daum-Platz.
13 mei » Verkiezing van Carlo Azeglio Ciampi tot tiende president van Italië.
14 oktober » De Stichting Dutch History wordt opgericht, tussen de gemeente Den Haag en de Efteling, voor de bouw van een toeristische attractie. Het project, in de vorm van een darkride, gaat uiteindelijk niet door.
7 december » In het Verenigd Koninkrijk opent de overheid op internet de Gezondheidsgids, waarbij medisch advies wordt verstrekt.
11 december » Paus Johannes Paulus II wijdt de volledig gerestaureerde Sixtijnse Kapel in.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Abe IJssels, "Stamboom IJssels", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-ijssels/I54174.php : benaderd 1 maart 2026), "Johanna Cornelia Lieshout (1917-1999)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.